Povratak Grega Odena, Bullsi slavili u derbiju protiv Thundera

Sinoć smo imali prilike gledati 22 momčadi u akciji, a vidjeli smo po šest pobjeda domaćina i gosta. Najuvjerljiviju predstavu pružili su Toronto Raptorsi protiv Memphis Grizzliesa, a pobjede su ostvarili Celticsi, Timberwolvesi, Wizardsi, Bucksi, Mavericksi, Sunsi, Bullsi, Kingsi, Clippersi i Heat.

Glavna vijest večeri je povratak Grega Odena na teren koji je odigrao četiri minute u pobjedi Heata 108:95, a trener Eric Spoelstra je odlučio da će ga polako uvoditi u igru i da moraju biti strpljivi s njim. Heat je prelomio utakmicu u posljednjoj četvrtini koju su otvorili u njihovom stilu sa serijom 21:2, a glavni pokretači serije su Dwyane Wade sa 7 poena i 3 asistencije i Ray Allen koji je postigao sve svoje poene u tom periodi, njih 9. Wade je utakmicu završio s 25 poena, 7 asistencija i 3 ukradene lopte, a od ostalih igraču istaknuli su se LeBron James s 27 poena, Chris Bosh s 11 poena, 9 skokova i 7 asistencija, te Chris Andersen s 13 poena. U redovima Pelikana najbolji je bio Anthony Davis s odličnom all round utakmicom u kojoj je ubilježio 18 poena, 8 skokova, te po tri asistencije, ukradene lopte i blokade. Dobro raspoloženi bili su Eric Gordon s 19 poena, te s klupe Anthony Morrow sa 16 poena.

Raptorsi su dominirali u cijelom susretu protiv Grizzliesa, te su ih bez većih problema pobijedili rezultatom 108:72. Grizzliesi im nisu ostali dužni, te su ih pošteno izudarali. Zach Randolph je zbog loše igre momčadi odlučio udijeliti lakat Jonasu Valanciunasu (10 poena i 9 skokova) koji je zaradio tri šava na glavi, a Kyle Lowry (2 poena, 10 asistencija i 5 skokova) je ozlijedio prst u trećoj četvrtini. Najefikasniji su bili DeMar DeRozan s 21 poenom, Rudy Gay je svom bivšem timu zabio 15 poena, a s klupe su dobro reagirali Austin Daye s 14 poena i Terrence Ross s 10 poena. Kod Grizzliesa su najbolji bili Ed Davis, bivši igrač Raptorsa s 11 poena i 9 skokova, te Jon Leuer s 11 poena i 5 skokova, dok su glavne vedete, Marc Gasol (8 poena i 6 asistencija) i Mike Conley (7 poena i samo jedna asistencija)u potpunosti podbacili.

Boston Celticsi su pred svojom publikom svladali Netse 101:97 čiji trener, Jason Kidd je odlučio odmoriti kompletnu startnu petorku. Celticsi su imali pet igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a najefikasniji bili su Avery Bradley i Brandon Bass s po 16 poena, a Bass je dodao 9 skokova. Odličnu utakmicu odigrao je Victor Faverani s 15 poena, 7 skokova i 6 blokada, dok je Gerald Wallace pridodao 14 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Za Netse su najuspješniji bili Tyshawn Taylor s 15 poena, Andray Blatche s 14 poena, te Mirza Teletović s 12 poena.

Momčad Timberwolvesa se prošetala na gostovanju kod 76ersa i pobijedili su utakmici bez obrana 125:102. Glavni igrači Timberwolvesa nisu igrali više od 20 minuta, a najbolji su bili J.J. Barea s 22 poena, Kevin Love s 19 poena i 6 skokova, te Kevin Martin s 13 poena, a možemo istaknuti i borbenu utakmicu Ronnyja Turiafa koji je ubilježio 6 poena i 12 skokova za 16 minuta. Kod 76ersa je najbolji bio James Anderson s 23 poena i 6 skokova, a dobru all round utakmicu su odradili rookie Michael Carter – Williams s 15 poena, 9 skokova, 3 asistencije i 5 ukradenih lopte, te Evan Turner s 11 poena, 10 skokova i 5 asistencija.

U dvoboju mladih razigravača, Johna Walla iz Wizardsa i Kyrieja Irvinga iz Cavaliersa, a slavila je momčad Walla 101:82, ali on nije odigrao dobru utakmicu i susret je završio sa svega 3 poena i 4 asistencije. Wizardsi su se probudili kao i utakmice prije protiv Pistonsa tek u drugom poluvremenu, te su u tom periodu nadigrali Cavalierse 60:29. Opet je najbolji bio Bradley Beal s 21 poenom, a pridružili su mu se Trevor Ariza s 19 poena (trice 5/7), 8 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte, te Al Harrington sa 17 poena i 7 skokova. Kod Cavaliersa je najbolji strijelac bio Irving s 19 poena, a double double učinak ubilježio je Tristan Thompson sa 17 poena i 14 skokova.

Utakmica između Knicksa i Bucksa je pokazala da i predsezonski susreti znaju biti jako zanimljivi, te smo vidjeli kako se Knicksi u nekoliko navrata pokušavaju bezuspješno vratiti u utakmicu na krilima Carmela Anthonyja koji je susret završio s 22 poena uz šut 8/23, 9 skokova i 7 asistencija i izgubili su 105:95. Pomoć mu je jedino pružio rookie, Tim Hardaway Jr. sa 16 poena. Protiv sinoćnih Bucksa se nije moglo jer su bili izuzetno šuterski raspoloženi , tricu su šutirali 10/16 ili 62%, a ukupan šut je bio na 52%. Najbolji strijelac bio je Caron Butler s 24 poena, a odlično su odigrali O.J. Mayo s 22 poena, 5 skokova, 4 asistencije i 4 ukradene lopte, Luke Ridnour s double double učinkom od 18 poena i 11 asistencija, te Gary Neal s 15 poena.

Ekipa Dallasa Mavericksa je bez većih problema došla do pobjede pred svojim navijačima protiv Hawksa, a rezultat je bio 98:88. Trener Hawksa, Mike Budenholzer je odlučio odmoriti svoje glavne vedete i priliku je dao igračima koji se bore za ugovor ili mjesto u rotaciji. To su najbolje iskoristili rookie, Dennis Schroder s 21 poenom, ali je imao 7 izgubljenih lopte, te Mike Scott s 19 poena i Jared Cunningham s 14 poena. Mavericksi su imali više raspoloženih igrača i igrali su s glavnim igračima, a najbolji je bio Dirk Nowitzki sa 17 poena, a dobar posao odradili su Monta Ellis s 15 poena i 5 asistencija, te Vince Carter s 12 poena.

Phoenix Sunsi su iznenadili Nuggetse u Pepsi Centru, te su odličnim nastupom u posljednjoj četvrtini osigurali pobjedu 98:79, a zadnju dionicu su dobili 38:14. Predvodili su ih Eric Bledsoe s 21 poenom, 7 skokova i 7 asistencija, Markieff Morris s double double učinkom od 12 poena i 10 skokova, te s klupe je odlično reagirao Gerald Green s 19 poena. Nuggetsi su utakmicu odradili bez Kennetha Farieda, Darrella Arthura, Natea Robinsona i Wilsona Chandlera što se vidjelo na njihovom napadačkom učinom. Možemo jedino istaknut vječitog talenta, Anthonyja Randolpha i njegovih 15 poena, te JaValea McGeeja s 13 poena i 6 skokova.

Bullsi su nastavili nizati pobjede u predsezonskim utakmicama, te su sada na brojci od sedam i nemaju niti jedan poraz. Sinoć su pobijedili ekipu Thundera 104:95, a utakmica se igrala u Wichiti u Intrust Bank Areni. Chicago je do pobjede došao zahvaljujući Derricku Roseu i njegove tri trice u zadnje četiri minute utakmice, a završio je s 26 poena i 6 asistencija, te su dominirali u skoku i imali su 14 skokova više od Thundera. Veliku pomoć imao je u Carlosu Boozeru i Luolu Dengu koji su ubilježili double double učinke, Boozer je imao 20 poena i 14 skokova, dok je Deng završio s 20 poena i 10 skokova. U redovima Thundera su najzadovoljniji s odličnim nastupom Jeremyja Lamba koji je ubilježio 22 poena, a dobu utakmicu odigrali su Kevin Durant s 22 poena i Reggie Jackson s 14 poena i 6 asistencija. Moramo spomenuti odličnu reakciju s klupe od rookieja, Stevea Adamsa koji je ubilježio 11 poena, 7 skokova, te po dvije asistencije, blokade i ukradene lopte.

U najneizvjesnijoj utakmici večeri Kingsi su preokretom u posljednjoj četvrtini ostvarili pobjedu 91:90 protiv Warriorsa. Kingsi su uspjeli preokrenuti zaostatak od 14 poena koji su imali osam minuta prije kraja, a najzaslužniji za taj pothvat bili su John Salmons sa svojih 9 poena od ukupno 14 koje je postigao u tom periodu, te rookieju, Benu McLemoreu sa 7 poena. Najbolji strijelac Kingsa bio je Isaiah Thomas s 21 poenom, dok je glavna zvijezda momčadi, DeMarcus Cousins uspio skupiti 6 prekršaja za 22 minute ali je stigao ubilježiti 11 poena i 9 skokova. Za Warriorse je katastrofalno reagirala klupa koja je uspjela prosuti sve dobro što su starteri napravili, a najbolji igrač Warriorsa bio je Stephen Curry s 24 poena i 6 asistencija, a solidno su odigrali Andrew Bogut s 12 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Klay Thompson sa 16 poena, te Andre Iguodala s 8 poena, 6 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Posljednji susret večeri odigrali su Utah Jazz i Clippersi u Staples Centru gdje su Clippersi pred svojim navijačima pobijedili 103:99. Opet je za goste kobna bila posljednja četvrtina u kojoj nikako nisu mogli zaustaviti ekipu Clippersa u trpanju njihovog koša i primili su 31 poen u toj dionici. Najzaslužniji su bili Jamal Crawford i Darren Collison koji su kombinirano zabili 22 poena u zadnjoj četvrtini, a Collison je zabio svojih 14 od 15 poena u tom periodu, dok je Crawford pridodao 8 za ukupno 16 njegovih poena. Iz startne petorke je najbolji bio tko drugi nego Chris Paul s 14 poena, 6 skokova i 10 asistencija, te Blake Griffin s 15 poena i 6 skokova i J.J. Redick s 14 poena. Kod Jazza je briljirao Derrick Favors s double double učinkom od 24 poena i 17 skokova, a dobro je odigrao Gordon Hayward s 19 poena, 6 skokova i 6 asistencija.