Predsezona: Hrvati debitirali

Osam utakmica NBA predsezone odigrano je sinoć, debitirali su Damjan Rudež i Bojan Bogdanović, a evo izvještaja.

Pregled sinoćnjih utakmica krenuti ćemo s Pacersima i Damjanom Rudežom koji je odlično debitirao s klupe, te je za 21 minutu zabio 8 poena uz šut 4/8. Pacerse je do pobjede predvodio George Hill s lijepom all round predstavom od 17 poena, 6 skokova i 7 asistencija. On je uz Lavoya Allena (10 poena i 7 skokova) bio glavna pokretačka snaga u trećoj dionici kada su napravili seriju 19:5 za prednost od 20 poena i tako zaključili utakmicu Mlade snage Wolvesa nisu odigrale loše. Jako dobar je bio Gorgui Dieng sa 16 poena i 10 skokova, a Andrew Wiggins je bio prvi strijelac s 18 poena ali uz loš šut, 4/11. Njihov razigravač Ricky Rubio je opet uništavao konstrukcije, te je susret završio s 2 poena uz šut 1/6 i 4 dodavanja. Ostali rookie igrači su pokazali potencijal, Zach LaVine je imao solidan nastup s 5 poena, 5 skokova i 4 asistencije, te Glen Robinson ||| je dodao 6 poena.

Drugi naš predstavnik, Bojan Bogdanović ostvario je veliki uspjeh, krenuo je s prvom petorkom i s njima je proveo većinu vremena na parketu. Odradio je 26 minuta i ubilježio je 8 poena (šut 3/8 i 2/4 za tri), a čak je imao jednu solo akciju iz koje je postigao lijep poen. Netse je predvodio povratnik Brook Lopez s 20 poena, a Deron Williams je dodao 17 poena i 7 asistencija. Bogdanovićev susjed Mirza Teletović je vodio drugu petorku Netsa s 13 poena uz šut 5/11 i 8 skokova.

U trećoj utakmici večeri, Magic je pokazao više energije i zasluženo slavio nakon produžetak. Do pobjede su ih vodili igrači koji se bore za novi ugovor. Riječ je o Nikoli Vučeviću koji je ubilježio 16 poena i 6 skokova, te Tobiasu Harrisu koji je dodao 15 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Kod Heatu su dobri bili Luol Deng i Chris Bosh s po 18 poena, a Dwyane Wade je dodao 11 poena za 20 minuta. Odlično je s klupe svoju minutažu iskoristio James Ennis i ubilježio 14 poena, 10 skokova i 5 asistencija. Rookie igrači obiju ekipa nisu oduševili, Shabazz Napier je za 11 minuta postigao 4 poena uz 1/6 iz igre. Kos Magica je Aaron Gordon startao i za 29 minuta je ubilježio 6 poena uz šut 2/6 i 8 skokova, a Elfrid Payton je za 32 minute se istaknuo sa 7 asistencija i kataszrofalnim šutom1/8 za 4 poena.

Još jedna utakmica koja je završila nakon produžetka, a Pistonsi su bili bolji od Bullsa zahvaljujući čovjeku koji se bori za luksuzni ugovor, Gregu Monroeu koji je krenuo s klupe na poziciji centra i dominirao s 24 poena i 9 skokova. Uz njega je odličan bio Kentavious Caldwell-Pope s 18 poena, dok je jedini od startera dobar bio Andre Drummond s 13 poena. Bullsi su igrali bez Joakima Noahe, pa je Pau Gasol (5 poena, 10 skokova i 5 asistencija) bio uz Taja Gibsona(17 poena i 7 skokova). Najbolji strijelci su bili Jimmy Butler i Aaron Brooks s po 18 poena, rookie Doug McDermott je ubilježio 11 poena za 31 minutu uz 3/12 iz igre.

Da to što vodiš cijelu utakmicu ne znači da ćeš i pobijediti na kraju pokazali su Mavericksi. U Dallasu je na kraju slavio Houston 111:108. Junak pobjede bio je Grk Kostas Papanikolaou koji je pri rezultatu 108:108 uzeo šut za pobjedu, promašio ali bio fauliran nakon čega je smireno pogodio sva tri slobodna bacanja. Kod Mavericksa iskazao se pridošlica iz Houstona Chandler Parsons s 14 poena, dok su 13 ubacili Monta Ellis i Charlie Villanueva.

Mlada momčad Utah Jazza u svojoj je dvorani iznenadila Portland. Konačni rezultat bio je 92:73 za Jazzere, a razlog neefikasne partije Blazersa možemo tražiti u činjenici da nitko od njihovih startera nije odigrao više od 19 minuta, dok su starteri Jazza svi bili dvocifreni u rubrici poena. Kod pobjednika 12 je ubacio Alec Burks, Derrick Favors je ostvario double double s 10 poena i 11 skokova. Blazerse je predvodio Will Barton s 12 koševa.

Sacramento Kingsi uzvratili su Raptorsima za poraz od prije dva dana, ovaj put u Sacramentu su slavili Kingsi 113:106. Iako su najraspoloženiji pojedinci bili igrači Raptorsa među kojima je DeMar DeRozan ubacio 23 poena a Kyle Lowry 25, domaćini su imali više raspoloženih igrača, čak šestoricu s dvoznamenkastim brojem poena na kraju utakmice. Predvodio ih je Boogie Cousins s 19 poena za samo 17 minuta.

Još jedna repriza odigrana je sinoć, ali ona iz prošlosezonskog playoffa između Warriorsa i Clippersa u Los Angelesu. Domaći Clippersi bili su ravnopravan suparnik samo u prvoj četvrtini, a na kraju su zasluženo slavili gosti 112:94 koje je predvodio Klay Thompson s 20 poena. David Lee je zabio 13, Steph Curry, Draymond Green i Nemanja Nedović ubacili su 12. Kod Clippersa najbolji je bio Blake Griffin s 24 poena i 12 skokova, a 14 poena zabili su Chris Paul i Jamal Crawford.