Saturday, April 27, 2024

Predsezona: Šarić opet odličan, Howard debitirao za Hawkse

U četvrtak smo imali priliku pratiti 6 utakmica predsezone, a od naših predstavnika je na teren izašao samo Darijo Šarić koji je opet pružio jednu jako dobru predstavu.

Washington Wizardsi su kroz 2 produžetka slavili nad Šarićevim Philadelphia 76-ersima sa 125:119. Naš reprezentativac je za 18 minuta postigao 14 koševa i ulovio 4 skoka, a najbolji u redovima poraženih je bio Richaun Holmes s 20 koševa, 12 skokova i 2 blokade. Kod Wizardsa se najviše istaknuo Kelly Oubre Jr. s postignutih 24 poena.

Chicago Bullsi su ponovno poraženi, ovoga puta u Indiani od Pacersa 115:108. Od novopridošlih Bikova najviše se istaknuo Rajon Rondo koji je za 22 minute postigao 14 poena, a tome je pridodao 5 skokova i 5 asistencija. S druge je strane Paul George imao lošu večer šutiravši iz igre 3/11 te je postigao 7 poena, ali su mu suigrači bili raspoloženi, pogotovo Rodney Stuckey s 20 poena i 7 dodavanja.

U New Orleansu su se sastali domaći Hornetsi i Boston Celticsi koji su pobijedili 107:92. Jeremy Lamb je ostvario double-double sa 16 poena i 10 skokova kod poraženih, dok je Kelte predvodio Isaiah Thomas s 15 koševa i 5 asistencija. Valja nadodati kako je 3. izbor ovogodišnjeg drafta Jaylen Brown odigrao solidnih 22 minute ostvarivši 12 koševa i 5 skokova.

Monstruoznu utakmicu je odigrao Andre Drummond koji je za 24 minute uspio uhvatiti 21 skok te pridodati tome 17 koševa. Niti to mu nije bilo dovoljno da njegovi Detroit Pistonsi svladaju Brooklyn Netse koji su ih porazili 101:94. Bojan Bogdanović nije ulazio u igru kod domaćina, a do slavlja ih je predvodio Jeremy Lin s 21 košem u samo 17 minuta.

Dwight Howard se nije proslavio u svom debiju za Atlanta Hawkse iako su slavili nad Memphis Grizzliesima 104:83. Za 18 minuta je postigao 6 koševa i uhvatio 7 skokova, ali zato se istaknuo Walter Tavares s 15 poena i 10 skokova. Kod domaćih valja istaknuti D.J. Stephensa s 13 poena i 8 skokova.

U Oaklandu su se susreli Golden State Warriorsi i Sacramento Kingsi. Sve zvijezde domaćih su dobile solidnu minutažu (oko 25 minuta), a u pobijedi 105:96 se najviše istaknuo Kevin Durant s 25 koševa, 5 skokova i 2 blokade. Kingse, koji su pružali solidan otpor Warriorsima, je predvodio DeMarcus Cousins s 20 koševa i 6 skokova.