Saturday, July 27, 2024

PRIJELOMNA VIJEST: Nikola Jokić brutalnom partijom odveo Denver Nuggetse u finale zapadne konferencije

Jamal Murray postigao je 40 poena, a Nikoli Jokiću su trebale samo tri četvrtine da zabilježi triple-double učinak te su zahvaljujući njima Denver Nuggetsi dovršili svoj nevjerojatni povratak u seriji protiv Los Angeles Clippersa pobjedom u sedmoj utakmici rezultatom 104-89. Denver se time plasirao u finale zapadne konferencije, gdje ih čekaju LeBron James i Lakersi.

Inače, to im je prvi plasman u finale konferencije od 2009. godine, kada su također igrali protiv Lakersa.

Dodajmo kako su Nuggetsi ispisali NBA povijest, jer su dva puta uspjeli nadoknaditi zaostatak 3-1, budući da su i u prošlom krugu doigravanja protiv Utah Jazza seriju završili nakon sedam utakmica, pri čemu su pobijedili u zadnje tri utakmice.

U redovima Clippersa, kod kojih su “zakazale” dvije najveće zvijezde Kawhi Leonard i Paul George, bolji od ostalih je bio Leonard s 14 poena, šest skokova i šest asistencija, dok je hrvatski reprezentativac Ivica Zubac za nešto više od 14 minuta na parketu postigao šest poena uz dva skoka.