Thursday, April 25, 2024

Prvaci slavili nakon produžetka, Clippersi bolji od Lakersa!

Nova sezona NBA lige otvorena je noćas utakmicom između aktualnih prvaka Toronto Raptorsa i New Orleans Pelicansa. Gledali smo odličnu utakmicu u Scotiabank areni, a Raptorsi su slavili rezultatom 130:122 nakon produžetka.

Od početka do kraja susreta igra je bila izjednačena, bez prevelikih prednosti bilo koje momčadi, Lowry je 28 sekundi prije kraja sigurno ubacio oba slobodna bacanja koja su donijela produžetak. U dodatnom vremenu Toronto je imao više snage i zasluženo slavio.

Učinak karijere imao je VanVleet koji je ubacio čak 34 poena uz 5 skokova i 7 asistencija, Siakam je postigao identičan broj poena, ali i uhvatio 18 skokova!

Kod Pelicansa najbolji je bio Ingram s 22.

TORONTO RAPTORS:PELICANS 130:122

(27:30,29:31,32:25,29:31,13:5)

U dugo isčekivanom dvoboju dva kluba iz LA, bolji su bili Clippersi rezultatom 112:102.

Clippersi su veću prednost stvorili u drugoj četvrtini te su na poluvrijeme otišli s +8. Međutim, u drugoj polovici 3/4 Lakersi se bude i fantastičnom serijom izjednačuju rezultat prije ulaska u posljednjih 12 minuta. U zadnjoj dionici susreta Clippersi su se bolje snašli te su zasluženo slavili.

Kod pobjednika najbolji je bio Kawhi Leonard koji je ubacio 30 poena (šut iz igre 10/19), uhvatio 6 skokova i podijelio 5 asistencija, naš Ivica Zubac je za samo 10 minuta ubacio 8 poena uz šut 4/4.

Za Lakerse je Green postigao 28, Davis je ostvario double double (25p, 10sk), a James 18.

LA CLIPPERS:LA LAKERS 112:102

(22:25,40:29,23:31,27:17)