Saturday, April 20, 2024

Prvi poraz sezone za Marquette, Duke uvjerljiv

Noæašnji broj utakmica u NCAA ligi iznosi 65, a to ukljuèuje i 11 od najboljih 25 ekipa lige. Favoriti su uglavnom slavili, no bilo je i nekih iznenaðenja.

NCAA liga, divizija I, 19.12.2011:

Duke (5) – UNC Greensboro 90:63
(Mason Plumlee 15p, 13sk; Randall 12p)

Duke je uspio doæi do svoje desete pobjede sezone uvjerljivim slavljem na UNC-em, iako je poèetak utakmice sugerirao da bi moglo biti i nekakvo iznenaðenje. UNS je proveo veæinu prvog dijela u prednosti, ali Duke se stalno držao veoma blizu i serijom 9-0 pred kraj poluvremena uspjeli su preuzeti prednost i do poluvremena ju poveæati na 11 poena (45:34). Nakon toga igraèi Dukea su se oslobodili i bez veæih problema poveæali prednost do konaènih +27.

U redovima domaæina najbolji je bio Mason Plumlee sa 15 poena i 13 skokova, dok je Austin Rivers ubacio 14 poena, jednako kao i Quinn Cook. UNC su predvodili Kyle Randall i Derrell Armstrong sa 12, odnosno 11 poena.

LSU – Marquette (10) 67:59
(Turner 22p; Crowder 22p, 9sk)

Marquette je doživio svoj prvi poraz ove sezone nakon 10 uzastopnih pobjeda, bolji je bio LSU. No poèetak utakmice bio je u drugom smjeru, Marquette nakon 3 i pol minute igre ima prednost 13:0, ali malo po malo LSU smanjuje razliku i za 10 minuta dolazi do svoje prve prednosti (21:20), a na poluvrijeme su otišli sa 3 poena viška. U drugom dijelu ekipe su igrale koš za koš, što znaèi da je bio veliki broj promjena vodstva. Takva situacija je trajala sve do tri minute prije kraja kada LSU radi seriju 10-0 i osigurava pobjedu.

Najbolji u redovima pobjednièke ekipe bio je Ralston Turner sa 22 poena i 4 skoka, a dobar je bio i Justin Hamilton sa 13 poena i 7 skokova. Marquette je doživio prvi poraz unatoè 22 poena i 9 skokova Jaea Crowdera i 16 poena Dariusa Johnson-Odoma.

Hrvati u NCAA:

Florida Gulf Coast doživjela je tijesan poraz od USC Upstatea rezultatom 75:80. U redovima poražene momèadi igrao je Filip Cvjetièanin koji je dobio 14 minuta na parketu tijekom kojih je uspio pogoditi 2 šuta za tri poena za ukupno 6 poena, 1 skoka i 1 ukradenu loptu koje je upisao u statistiku.

Poraz je doživio i Antonio Kalpiæ u dresu Campbella. Njegova je ekipa poražena 65:67 od UNC-Wilmingtona. Naš je košarkaš u igri proveo 8 minuta i uspio je tek podijeliti jedan asist.