Tuesday, April 23, 2024

Prvi triple-double Nikole Jokića, Isaiah Thomas nastavlja dominirati, Yogi Ferrell oduševio u pobjedi Mavericksa

Russell Westbrook upisao je novi triple-double u pobjedi nad Memphisom. Također je ubacio i 19 poena u posljednjoj četvrtini. Isaiah Thomas imao je opet odličnu četvrtu četvrtinu ubacio je 17 u pobjedi protiv Lakersa. Yogi Ferrell član Mavericksa koji ima desetodnevni ugovor s Mavsima ubacio je rekord karijere 32 poena u pobjedi nad Blazersima.

Orlando Magic – Toronto Raptors 102:94

Orlando Magic pokušava oživiti svoje nade za doigravanje. Pobijedili su Raptorse kod kuće. Ovo je bila druga pobjeda nad njima u nešto manje od tjedan dana. Orlando je napravio prednost u trećoj četvrtini koju su pobijedili rezultatom 21:12 i Raptorsi se više nisu mogli vratiti u susret.

Brooklyn Nets – Indiana Pacers 97:106

Jeff Teague 1:21 prije kraja imao je polaganje za 100:95, a onda 50 sekundi prije kraja ubacio je dva slobodna bacanja i odveo Pacerse na osam razlike, nedostižna prednost. Indiana je imala prednost većim dijelom utakmice, ali Netsi su ih stigli i imali čak vodstvo osam minuta prije kraja. Ovo je Pacersima bila pet pobjeda zaredom.

Detroit Pistons – Minnesota Timberwolves 116:108

Marcus Morris i Jon Leuer predvodili su Pistonse do nove pobjede. Obojica su upisala najviše poena u karijeri protiv Timberwolvesa. Morris je imao 34, dok je Leuer ubacio 23 poena.

Gorgui Dieng (6p, 12sk, 3blk)

Houston Rockets – Chicago Bulls 121:117 (OT)

36 sekundi prije kraja produžetka James Harden pogodio je šut, uz to je bio sviran prekršaj. Harden je pogodio slobodno bacanje i donio prednost Rocketsima od dva poena, Bullsi se nakon toga nisu vratili. Ove sezone Rocketsi imaju omjer 12-1, nakon što izgube utakmicu.

Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 114:102

Russell Westbrook odigrao je još jednu nevjerojatnu utakmicu. Novi triple-double, 19 poena od 38 ukupno u posljednjoj četvrtini. Ovo mu je bio 25 triple-double u sezoni i 62 u karijeri. U četvrtoj četvrtini Thunderi su pobijedili rezultatom 34:20 i upisali su svoju 29 pobjedu u sezoni.

Thunder:
Russell Westbrook (38p, 13sk, 12as, 3ukr)

Boston Celtics – Los Angeles Lakers 113:107

Isaiah Thomas opet je imao odličnu četvrtu četvrtinu, ubacio je 17 od svojih 38 poena u posljednjoj četvrtini. Ovom pobjedom Brad Stevens trener Celticsa bit će trener istočne konferencije na All-Star susretu.

Denver Nuggets – Milwaukee  Bucks 121:117

Nikola Jokić vratio se u momčad Nuggetsa i odmah je odigrao vrhunsku utakmicu. Imao je triple-double, prvi u karijeri. Ubacio je 20 poena, 13 skokova i 11 dodavanja nakon tri propuštene utakmice. U posljednjih 11 utakmica Bucksi imaju deset poraza. Gubili su na poluvremenu 17 razlike, približili se, ali nisu uspjeli preokrenuti susret.

Sacramento Kings – Phoenix Suns 103:105

Sa zvukom sirene Devin Booker je pogodio za pobjedu Sunsa.On je bio i najbolji strijelac Sunsa, ubacio je 33 poena. Kingsima je ovo treći poraz zaredom, dok su Sunsi prekinuli niz od pet poraza zaredom.

Portland Trail Blazers – Dallas Mavericks 104:108

Yogi Ferrell član Mavsa prije šest dana potpisao je desetodnevni ugovor s Mavsima. U ovoj utakmici ubacio je 32 poena uključujući odlučujuću tricu 19 sekundi prije kraja. Fantastičan tjedan za ovog igrača koji je u ovom tjednu ubacio 71 poen.