Raptorsi iznenadili Pacerse, Clippersi “razbili” Bobcatse

Sinoć smo gledali pet NBA utakmica u kojima su Raptorsi došli do neočekivane pobjede protiv Pacersa, a iznenađenjem možemo smatrati i pobjedu Sixersa protiv Nuggetsa.

Toronto je sinoć svladao Indianu uvjerljivim rezultatom 95:82 i došli su do omjera 15-15 i postali tek četvrta momčad Istoka ove sezone koja nema negativan omjer pobjeda i poraza. Utakmica se odigravala u serijama, prvo su Raptori vodili četvrtinu i pol, zatim su Pacersi do kraja treće bili u prednosti, a u četvrtoj su ponovno Raptorsi napravili razliku i mirno priveli susret kraju. Sredinom posljednje četvrtine napravili su seriju 10-2 i tako konačno “prelomili” susret na svoju stranu.

Odličan kod pobjednika bio je DeMar Derozan s 26 poena i 9 asistencija, Terrence Ross ubacio je 18 poena, a Kyle Lowry 13 uz 14 asistencija. Najbolji kod Pacersa bio je Roy Hibbert sa 16 poena, ali zbog problema s osobnim pogreškama na terenu je boravio samo 21 minutu, što je jedan od glavnih razloga njihovog poraza.

Los Angeles Clippersi prije dva dana upisali su težak poraz protiv Phoenixa, pa su se sada iskalili na Bobcatsima. Slavili su rezultatom 112:85 u utakmici koja je bila neizvjesna u prvome poluvremenu, da bi u drugome Bobcatsi ubacili tek 29 poena, za što velike zasluge ima obrana Clippersa. Blake Griffin ubacio je 31 poen uz 12 skokova, Jared Dudley zabio je 20 poena, a Chris Paul 17 uz 14 asistencija. Najbolji kod poraženih bili su Al Jefferson s 14 poena i 12 skokova te Kemba Walker s također 14 poena.

Do tek treće gostujuće pobjede ove sezone došli su Philadelphia 76ersi, koji su svladali Denver Nuggetse rezultatom 114:102. Ključna je bila druga četvrtina, u kojoj su Sixersi zabili 44 poena te prednost od 12 koševa na poluvremenu održavali sve do kraja. Evan Turner ubacio je 23 poena za pobjednike, Thaddeus Young pridodao ih je 17, a Michael Carter-Williams 16. J.J. Hickson bio je najbolji kod Nuggetsa s učinkom od 19 poena i 11 skokova.

U utakmici s velikim brojem poena, Minnesota Timberwolvesi uspjeli su rezultatom 124:112 pobijediti Pelicanse i doći do omjera pobjeda i poraza 16-16. Tijekom prve tri četvrtine izgradili su vodstvo od 24 poena te se u posljednjoj malo opustili, ali njihova pobjeda nije došla u znak pitanja. Nikola Peković ubacio je 22, Kevin Love 21, a Kevin Martin 20 poena kod pobjednika, dok je Pelicanse predvodio Ryan Anderson s 25 poena.

Dallas Mavericksi uspjeli su zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini doći do pobjede 87:78 nad Washington Wizardsima. Na ulazu u zadnjih 12 minuta Wizardsi su imali prednost od dva poena, ali su pred kraj utakmice četiri minute ostali bez postignutog koša što ih je koštalo pobjede. Monta Ellis odveo je Mavse do pobjede s 23 poena, dok je najbolji kod Wizardsa bio John Wall s 22 poena.