Recap: Bullsima drama u Washingtonu, Kemba sredio Dallas

Devet utakmica odigrano je sinoć u NBA ligi. Cleveland Cavaliersi i Portland TrailBlazersi upisali su pobjede bez Hrvata u rosteru. Žižića i Hezonje nije bilo u sastavu, ali obje njihove momčadi došle su do slavlja. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti dramatičnu završnicu Wizardsa i Bullsa koja je pripala “Bikovima”. Dallas Mavericski ipak ne mogu dugoročno bez Dončića. Boston je na krilima Kembe Walkera slavio protiv Porzingisa i društva. Također valja izdvojiti pobjedu Heata kod Sixersa i veliki “comeback” Thundera koji su “munjevito” nadoknadili 22 poena minusa i na kraju pobijedili Grizzliese.

Četvrti domaćin poraz u zadnjih šest utakmica upisali su Dallas Mavericksi koji i dalje osjećaju izostanak Luke Dončića. Ovoga puta bolji su bili Boston Celticsi koji su slavili sa 109:103. Gosti su pobjedu osigurali u završnim minutama susreta kada su stigli do 12 poena viška. Mavsi su na kraju smanjili, ali nedovoljno za preokret. Kemba Walker je s 32 poena bio prvo ime Kelta, a podrška mu je bio Jaylen Brown s 26 poena.

Memphis Grizzliesi vodili su s 24 razlike (89:65) u trećoj četvrtini, ali nisu uspjeli izdržati do kraja utakmice. Oklahoma City Thunder napravila je veliki preokret u zadnjim minutama te u konačnici slavila sa 126:122.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dennis Schroder s 31 poenom i sedam asistencija. Po 20 poena dodali su Shai Gilgeous-Alexander (devet skokova) i Danilo Gallinari.

Do dvadesete pobjede sezone stigao je i Miami Heat slavljem kod Sixersa 104:108. Iako bez velike podrške Jimmyja Butlera koji je ubacio “samo” 14 poena, ovog puta istaknuo se Kendrick Nunn s 26 i Bam Adebayo s 23 poena. Najbolji su kod Sixersa bili Joel Embiid s 22 poena i 19 skokova te Tobias Harris s 20 poena

Jedna od najzanimljivijih utakmica odigrana je u Washingtonu gdje su tijesnu pobjedu uzeli Chicago Bullsi – 109:110.

Pobjedničku je momčad predvodio Lauri Markkanen s 31 poenom i devet skokova, Zach LaVine dodao je 24 poena, pet skokova i pet asistencija. LaVine se prometnuo u “clutch” heroja ključnim poenima u regularnom vremenu da bi na kraju Wendell Carter Jr. devet sekundi prije kraja pogodio za pobjedu.