Rekordni Nuggetsi uništili Warriorse, Šarić najbolji u pobjedi 76ersa

Puno odličnih utakmica sinoć je odigrano na NBA parketima. Greg Popovich je s novom pobjedom njegove momčadi srušio rekord po broju uzastopnih sezona u kojima je imao pozitivan omjer pobjeda i poraza. 20 sezona zaredom. U pobjedi nad Hornetsima Dario Šarić je imao double-double. Nikola Jokić je ima triple-double u pobjedi Nuggetsa nad Warriorsima, također su Nuggetsi izjednačili rekord po broju ubačenih trica.

Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers 99:105

76ersi su upisali treću pobjedu zaredom. Predvodio ih je Dario Šarić koji je s klupe upisao double-double. Minutu prije kraja Hornetsi su se približili na četiri razlike, ali Gerald Henderson je pogodio tricu koja je udaljila 76erse i donijela im novu pobjedu.

Indiana Pacers – San Antonio Spurs 106:110

Momčad Grega Popovicha upisala je pobjedu u gostima protiv Pacersa i osigurala novi rekord jednom od najboljih trenera. Popovich sada ima 20 sezona zaredom u kojima momčad ima pozitivan omjer pobjeda i poraza. Prije toga su rekord držali Jazzeri s 19 sezona zaredom. Kawhi Leonard je predvodio momčad s 32 poena, to mu je peta utakmica zaredom s 30 poena.

Brooklyn Nets – Memphis Grizzlies 103:112

Sjajni Mike Conley predvodio je momčad do pobjede. Ubacio je 32 poena i 11 poena u posljednje četiri minute utakmice. Grizzliesi su vodili i 16 poena razlike, Netsi su smanjili na 99:92, ali Conley je srušio sve nade Netsa u povratak.

Miami Heat – Orlando Magic 107:116

Orlando je prekinuo niz od četiri poraza zaredom. Bili su bolji od Miami Heata koji sada imaju dva poraza zaredom. Gosti su imali sjajnu četvrtu četvrtinu koju su pobijedili 29:20. Miami je imao niz od osam pobjeda zaredom kod kuće koji je sada prekinut.

Washington Wizards – Oklahoma City Thunder 120:98

Kada u utakmici promašite 24 šuta zaredom, ne možete puno ni očekivati. Thunderi su upisali drug i uvjerljiva poraz zaredom. U jednom trenutku su gubili i 34 razlike, ali su tu razliku uspjeli malo na kraju smanjiti. Wizardsi su odigrali su sjajnu obranu, dopustili su samo 35,4% šuta i Thunderi su imali 0 od 13 trice.

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 102:89

Druga pobjeda zaredom Bucksa s dvoznamenkastom razlikom. Odigrali su sjajnu obranu u prvom poluvremenu protiv Pistonsa. Dopustili sui m samo 34 poena. Greg Monroe je imao odličnu utakmicu u kojoj je imao ukupni šut 12-15.

Dallas Mavericks – Boston Celtics 98:111

Celticsi su ušli u četvru četvrinu vodeći jedan razlike. Ali onda je krenula serija 12-2 u kojoj je jako dobar bio Kelly Olynyk koji je ubacio sedam poena u toj seriji. Celticsi su se također približili vodećima na istoku, Cavaliersima samo na dvije pobjede. Treba spomenuti i kako je rookie Yogi Ferrell opet imao odličnu utakmicu, ubacio je 20 poena i pet dodavanja.

Denver Nuggets – Golden State Warriors 132:110

Fantastična večer Nuggetsa. Pogodili su 24 trojke i izjednačili rekord po broju ubačenih trica. Nikola Jokić je imao triple-double i rasprodani Pepsi Center je mogao uživati u fantastičnoj izvedbi njihove momčadi. Stephen Curry je imao lošu večer u kojoj je pogodio samo jednu trojku od 11 pokušaja.

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 72:88

Jazzeri imaju jednu od najboljih obrana ove sezone, ali u ovoj utakmici Clipersi su ti koji su odigrali vrhunsku obranu. Dopustili su samo Jazzerima 72 poena i 12 poena u posljednjoj četvrtini. Clippersi su završili treću četvrtinu serijom 19:4 što im je dodatno olakšalo pobjedu.

Phoenix Suns – New Orleans Pelicans 108:110

Pred kraj utakmice Anthony Davis je ubacio šest poena zaredom, uključujući i poene za pobjedu 40 sekundi prije kraja. Sunsi su u četvrtoj četvrtini imali vodstvo 89:82, ali su se Pelicansi uspjeli vratiti serijom 7:0.