Rocketsi bolji od Pacersa, Bullsi svladali Hornetse u povratku Butlera

Prvi susret večeri donio nam je pobjedu Rocketsa koji su u Indiani svladali Pacerse (110:100). James Harden je bio igrač utakmice s 44 poena, 4 skoka i 7 dodavanja, šutirao je 10/21 iz polja i 21/22 s linije slobodnih bacanja. Odličan je za Rocketse bio Josh Smith koji je zabio 18 poena (trica 4/6). Naš Damjan Rudež je za 21 minutu zabio 7 poena.

Boston Celticsi su u Barclays Centru svladali Brooklyn Netse (110:91) i ponovno zasjeli na osmo mjesto Istoka (Pacersi i Hornetsi izgubili). Šest igrača Celticsa je zabilo 10 ili više poena u vrhunskoj napadačkoj predstavi Bostona. Evan Turner (19 poena, 10 skokova, 12 dodavanja), Avery Bradley (20 poena), Tyler Zeller (18 poena) i Kelly Olynyk (18 poena) su bili najbolji u redovima Celticsa. Naš Bojan Bogdanović je zabio 6 poena za 26 minuta, a šutirao je 3/14 z polja.

Memphis Grizzliesi su očekivano u Madison Square Gardenu razbili Knickse (103:82) i stiglo do 50. ovosezonske pobjede. Zach Randolph (23 poena, 7 skokova, 5 dodavanja) i Marc Gasol (21 poen, 8 skokova) su bili najbolji u redovima Memphisa.

Jimmy Butler se vratio u roster Bullsa nakon dva tjedna izvan parketa, a Bullsi su u United Centru svladali Charlotte Hornetse (98:86). Ponovno je nevjerojatan bio rookie Nikola Mirotić (28 poena, 8 skokova), dok su odlični bili i Pau Gasol (27 poena, 12 skokova, 4 blokade) te Aaron Brooks (13 poena, 10 dodavanja).

Najnapetija utakmica večeri odigrana je u Salt Lake Cityju gdje su Timberwolvesi slavili protiv domaćina Utah Jazza (106:104 nakon produžetka). Dva rookie igrača su odvela Vukove do pobjede; Zach LaVine (27 poena, 5/6 trica) i Andrew Wiggins (22 poena, 7 skokova).

Zadnji susret večeri donio nam je uništavanje Wizardsa od strane Warriorsa u Oracle Areni (107:76). Stephen Curry je zabio 24 poena, uz 5 skokova i 6 dodavanja, dok je s klupe odličan bio Marreese Speights (16 poena). Warriorsima je sinoćnja pobjeda protiv Wizardsa bila 40. ove sezone gdje su protivnika dobili s 10 ili više razlike.