Rose pogodio za pobjedu Bullsa, Clippersi razbili Rocketse

Domaćini su sinoć bili uspješniji u oba odigrana susreta, Bullsi su tricom uz zvuk sirene Derricka Rosea svladali Cleveland Cavalierse (99:96) i poveli 2-1 u seriji. Zvijezda Bullsa je susret završio s 30 poena, 7 skokova i 7 dodavanja, Jimmy Butler je zabio 20 poena, uz 8 skokova i 5 ukradenih lopti (odlična obrana na Jamesu), a Nikola Mirotić je s klupe za 23 minute zabio 12 poena, uz 8 skokova. Za poražene goste najbolji je bio LeBron James koji je zabio 27 poena, uz 8 skokova i 14 dodavanja, ali uz loš šut 8/25.

Druga utakmica večeri donijela nam je laganu pobjedu Clippersa koji su u prepunom Staples Centru svladali Rocketse (124:99) i poveli 2-1 u seriji. Heroj večeri bio je sin glavnog trenera Doca Riversa, mladi Austin Rivers koji je zabio 25 poena, uz šut 10/13. Rivers je u trećoj dionici, u kojoj su Clippersi napravili seriju 19-0, zabio 15 poena te je bio glavni katalizator velike pobjede. J.J. Redick je ponovno imao nevjerojatnu šutersku večer; zabio je 31 poen, uz šut 11/14 (5/6 trica). Blake Griffin je zabio 22 poena, uz 14 skokova, dok je ozlijeđeni Chris Paul za 23 odigrane minute zabio 12 poena, uz 7 dodavanja.