Šarić i 76ersi zaustavili niz Heata, Durant i Warriorsi svladali Oklahomu

Utakmica večeri odigrana je u Oklahomi gdje su Thunderi dočekali Warriorse i Kevina Duranta. Warriorsi su odigrali maestralnu utakmicu i upisali visoku pobjedu. 76ersi su prekinuli niz Miami Heata i zaustavili su ih na 13 pobjeda. Cavsi i Rocketsi su se lako poigrali sa svojim protivnicima kod kuće, dok su Bucksi i Clippersi upisali pobjede u gostima.

Charlotte Hornets – Los Angeles Clippers 102:107

Blake Griffin je trebao još samo dva dodavanja kako bi upisao triple-double. To bi mu bio drugi triple-double u zadnje tri utakmice. Clippersi su startali utakmicu šutirajući 0-11. No, ipak su se uspjeli trgnuti i pobijediti u toj četvrtini. Klupa Clippersa igrala je važnu ulogu i ukupno su nadigrali Hornetse 47:30.

Indiana Pacers – Milwaukee Bucks 100:116

Klupa Bucksa odigrala je veliku ulogu u ovoj utakmici. Imali su 55 poena i uspjeli su pobijediti u drugoj gostujućoj utakmici zaredom. Prije toga su imali sedam poraza zaredom na gostovanjima. U drugom poluvremenu Pacersi su uspjeli izjednačiti na 62:62, ali onda Bucksi prave seriju 12:2. Do kraja utakmice Bucksi kontrolirali tu prednost i upisali pobjedu.

Philadelphia 76ers – Miami Heat 117:109

Miami Heat je izgubio. Nakon 13 pobjeda zaredom Miami je izgubio susret protiva Philadelphia 76ersa. Phila je opet bila bez Joela Embiida, ali su uspjeli pobijediti. Embiid je propustio devetu utakmicu zaredom, 12 u posljednjih 13 utakmica. Dario Šarić je imao jako dobru večer upisavši 19 poena. 4:44 prije kraja bilo je 100:96 za Philu, ali onda domaćini prave seriju 10:1 i sigurno privode susret kraju.

Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 125:109

Cavsi su sjajnom drugom i trećom četvrtinom riješili ovu utakmicu u svoju korist. Ovo im je peta pobjeda u zadnjih šest utakmica. Treću četvrtinu otvorili su serijom 18:0 i lagano su odigrali susret do kraja utakmice. Kod kuće Cavsi sada imaju omjer 23:5.

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors 114:130

Navijači Thundera silno su željeli vidjeti kako njihov bivši igrač gubi, ali to se nije dogodilo. Kevin Durant je imao fantastičnu večer, ubacio je 34 poena i ušutkao domaću publiku. Warriorsi su se lagano poigrali s Thunderima i upisali su 46 pobjedu u sezoni. Ovo je prva utakmica u Oklahomi otkad je napustio tu momčad.

Thunder:
Russell Westbrook (47p, 11sk, 8as, 11izg)

Houston Rockets – Phoenix Suns 133:102

Rocketsi su upisali 40 pobjedu u sezoni. Prošle godine tek su u četvrtom mjesecu upisali 40 pobjedu. Harden je predvodio Rocketse do visoke pobjede. Utakmicu su već riješili u prvom poluvremenu, a u trećoj četvrtini samo su povećali prednost. Ovo je Sunsima bio deveti poraz u posljednjih 11 utakmica.

Dallas Mavericks – Orlando Magic 112:80

U drugoj i trećoj četvrtini Orlando je ukupno postigao 29 poena. Mavsi su to iskoristili i stvorili veliku prednost. Četvrta četvrtina je bila samo formalnost. Mavsi su u jako dobroj form i pobijedili su u zadnjih šest od osam utakmica.

Utah Jazz – Boston Celtics 104:112

Celticsi su imali jako dobru šutersku večer. Šutirali su ukupno 59% i ubacili su 13 trica za devetu pobjedu u posljednjih deset utakmica. Celticsi su imali i 14 poena prednosti na poluvremenu, ali Jazzeri su uspjeli malo smanjiti tu prednost u drugom poluvremenu. Ovo je domaćinima drugi poraz zaredom.