Šarić najbolji u pobjedi 76ersa, Cavaliersi napisali povijest u Atlanti

Cleveland Cavaliersi u pobjedi nad Hawksima ubacili su rekordan broj trica. 25 trica ubacili su Cavsi u pobjedi nad Hawksima. Dario Šarić odigrao je još jednu dobru utakmicu u pobjedi Phile nad Knicksima. Toronto je bio bolji od Washingtona, dok Magic bio bolji od Heata. Bucksi i Mavsi su ostvarili domaće pobjede, kao i Jazzeri i Sunsi. Spursi su bili bolji od Pelicansa u produžetku dok su Celticsi bili uvjerljivi na gostovanju protiv Lakersa.

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 130:135

Kyrie Irving i LeBron James kombinirano su ubacili 81 poen. Također Cleveland Cavaliersi su srušili rekord u ubačenim tricama u jednoj utakmici u regularnom dijelu. Ubacili su 25 trica. Cleveland je ubacio 25 od 46 trica, a prije toga rekord su držali Rocketsi koji su samo tri mjeseca ranije ubacili 24 trice. Hawksi su gubili tijekom cijelog susreta, ali četvrtu četvrtinu su pobijedili rezultatom 42:29 i umalo su došli do preokreta.

Philadelphia 76ers – New York Knicks 105:102

U uzbudljivoj završnici 76ersi su uspjeli doći do pobjede nad New York Knicksima. Dario Šarić imao je još jedan double-double. Također je ubacio 12 od svojih 21 u četvrtoj četvrtini. Novo igrač Justin Anderson je pogodio za vodstvo Phile 24 sekunde prije kraja. Poslije toga je Šarić ubacio još dva slobodna bacanja, a Courtney Lee je promašio tricu za izjednačenje sa zvukom sirene.

Washington Wizards – Toronto Raptors 106:114

Ovaj put su Raptorsi imali bolju podršku klupe. Norman Powell je ubacio 21 poen s klupe, uključujući i 14 u četvrtoj četvrtini. Klupa Raptorsa je bila bolja od klupe Wizardsa rezultatom 44:14. DeMar DeRozan je pogodio ključnu tricu kojom su se Raptorsi odvojili.

Orlando Magic – Miami Heat 110:99

Zahvaljujući seriji poena pred kraj utakmice Orlando je uspio doći do pobjede nad Miamijem.  Centar Magica Nikola Vučević je nadigrao Hassana Whitesidea i ubacio je 25 poena. Orlando ove sezone je pobijedio Miami tri puta zaredom i u sezoni imaju omjer 3-1 protiv njih. Magic je nadigrao i Heat u reketu, domaćini su u ovom susretu ubacili 64 poena u reketu, dok su gosti ubacili samo 36.

Milwaukee Bucks – Los Angeles Clippers 112:101

Bucksi su jako dobro ušli u utakmicu. Imali su veliku prednost koju nisu ispuštali do kraja susreta. Lopta u rukama Bucksa nije nikako mirovala i domaćini su završili utakmicu s čak 35 asistencija. Clippersi su u trećoj četvrtini približili na samo tri razlike 77:74, ali su onda Bucksi napravili seriju 15:2 devet minuta prije kraja susreta. Bucksi još imaju šanse za doigravanje tako da im je ova pobjeda bila jako važna.

Dallas Mavericks – Memphis Grizzlies 104:100

Nerlens Noel imao je svoj prvi start u novoj momčadi. Odigrao je jako dobru utakmicu, upisavši double-double u pobjedi nad Memphisom. Imao je 17 skokova i 15 poena. Seth Curry također igra i dalje sjajno, u pobjedi je ubacio 24 poena. Posljednjih pet minuta četvrte četvrtine Mavsi nisu ubacili nijedan koš i tek 46 sekundi prije kraja Dirk Nowitzki je pogodio slobodno bacanje nakon što je David Fizdale trener Memphisa dobio tehničku.

Utah Jazz – Brooklyn Nets 112:97

Jazzeri su prekinuli niz od dva poraza zaredom. Ovom pobjedom učvrstili su svoje četvrto mjesto na Zapadu. Prijeloman dio u utakmici bila je treća četvrtina kada su Jazzeri napravili seriju 19:5. Utah je imala devet poena prednosti na poluvremenu, ali sjajnom trećom četvrtinom uspjeli su nadograditi to vodstvo i upisati 38 pobjedu u sezoni. Netsima je ovo bio 50 poraz u sezoni.

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder 118:111

Unatoč dobroj utakmici Westbrooka koji je upisao 48 poena, Thunderi su upisali drugi poraz zaredom.  Sunsi ovom pobjedom došli do 20 pobjedu u sezoni i također su prekinuli niz od šest poraza zaredom od Thundera. Sunsi su imali prednost pred kraj susret. Thunderi su pokušavali to stići, ali nikako se nisu mogli približiti.