Friday, April 26, 2024

Šarić nastavlja briljirati, monstruozni triple-double Westbrooka

Russell Westbrook je imao novi triple-double u pobjedi Thundera nad Lakersima. Dario Šarić je opet odigrao jako dobru utakmicu u pobjedi Sixersa nad Wizardsima. Spursi su u Los Angelesu bili bolji od Clippersa, dok je Indiana na domaćem terenu svladala Grizzliese.

Philadelphia 76ers – Washington Wizards 120:112

Wizardsi su imali prednost u prvoj četvrtini, ali ostatak utakmici Sixersi su kontrolirali. Sjajnu utakmicu odigrali su Dario Šarić i Robert Covington. Šarić i Covington imali su double-double, a s klupe dodatnu energiju unosio je Richaun Holmes koji je imao pet blokada i također double-double. Philadelphia je u drugoj četvrtini odigrala vrhunsku obranu i osigurala veliku prednost. U trećoj četvrtini napadački su ostali u korak s Wizardsima za koje je debitirao Bojan Bogdanović, ali koji je ubacio samo dva poena. Wizardsima je prekinut niz od četiri pobjede zaredom.

Indiana Pacers – Memphis Grizzlies 102:92

Navijači su bili oduševljeni činjenicom kako je njihov najbolji igrač Paul George ostao u momčadi. Dobio je na početku velike ovacije. Ali George nije imao dobru utakmicu, ubacio je samo devet poena uz šut 3-12. Pacersi su zato imali raspoložen ostatak momčadi, šest igrača s dvoznamenkastim brojkama. U posljednjoj četvrtini ubacili su samo 13 poena, ali opet su upisali pobjedu s deset poena razlike.

Toronto Raptors – Boston Celtics 107:97

Celticsi su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme u kojem su imali deset poena prednosti. DeMar DeRozan probudio se u drugom poluvremenu i ubacio je rekord karijere 43 poena. Raptorsi su gubili i 17 poena razlike i uspjeli su doći do pobjede. U drugom poluvremenu ubacili su Celticsi samo 42 poena, dok su Raptorsi su bili napadački raspoloženi. Isaiah Thomas u četvrtoj četvrtini imao je samo četiri poena.

Jaylen Brown (13p)

Chicago Bulls – Phoenix Suns 128:121 (OT)

Sunsi su četiri i pol minute prije kraja vodili 102:91. Onda je krenula serija Bullsa s kojom su izjednačili susret i ušli u produžetke. U produžetku su Bullsi ubacili čak 20 poena, a predvodili su ih fantastični Dwyane Wade i Jimmy Butler. Bullsi su nastavili s pobjedama, nakon Raptorsa i Celticsa ovo im je treća pobjeda zaredom.

Milwaukee Bucks – Utah Jazz 95:109

Jazzeri su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme. Gordon Hayward je na početku utakmice zakucao preko Giannisa Antetokounmpa što je promijenilo tok utakmice u korist Jazzera. Stvorili su veliku prednost na poluvremenu koju su u drugom poluvremenu čuvali. Rudy Gobert je imao double-double, dok je Derrick Favors ubacio 19 poena.

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (33p, 12sk, 5ukr, 6izg)

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 110:93

Ivica Zubac odigrao je dobar susret s klupe. Igrao je 27 minuta, ubacio je 11 poena, šest skokova i tri blockade. Lakersi su se držali u prvom poluvremenu, ali su se onda raspali u drugom poluvremenu. Russell Westbrook je imao još jedan triple-double, 65 triple-double u karijeri, 28 u sezoni. Imao je očajnu šutersku večer, ali Thunderi su uspjeli izvući pobjedu.

Thunder:
Andre Roberson (19p, 7sk)
Alex Abrines (19p)
Russell Westbrook (17p, 18sk, 17as, 3ukr, 6izg)

Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks 97:84

Iako se spominjala njegova moguća razmjena Ricky Rubio je ipak ostao u Minnesoti. Odigrao je jako dobru utakmicu s 13 poena i 14 dodavanja. Minnesota je na najbolji mogući način krenula u posljednji dio sezone i utrku za doigravanje. Karl-Anthony Towns i Andrew Wiggins su odigrali vrhunske utakmice ubacivši 26 odnosno 27 poena.

Atlanta Hawks – Miami Heat 90:108

Nakon dva poraza zaredom, Miami je upisao dvije pobjede zaredom. Šest igrača je imalo dvoznamenkaste brojke, a Miami je ubacio 17 trica čime su izjednačili rekord sezone. Miami treba još šest pobjeda kako bi omjer bio na nuli. Imali su omjer 11-30, a sada sun a omjeru 26-32. Trenutačno sun a devetom mjestu, dvije pobjede iza Pistonsa. Hawksi su imali jedinog Paula Millsapa raspoloženog.

Denver Nuggets – Brooklyn Nets 129:109

Još jedna odlična predstava Nuggetsa. Odigrali su vrhunske tri četvrtine u kojima su stvorili ogromnu prednost. Ovo im je bio 18 put u sezoni ubacivši preko 120 poena u utakmici ove sezone. Nuggetsi su imali 32 dodavanja, 50,5% šuta. Ubacili su i 14 trica. 4:35 prije kraja treće četvrtine vodili su 101:75 i lagano riješili utakmicu.

Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs 97:105

Utakmica večeri sigurno je bila ona između Spursa i Clippersa. Gosti su odnijeli pobjedu. Kawhi Leonard je prvi put ove sezone imao problema s prekršajima. Skupio ih je pet u trećoj četvrtini, ali Spursi su opet pobijedili. Pau Gasol se vratio nakon 15 utakmica i s klupe je ubacio 17 poena i 11 skokova. Spursi su šutirali samo 35% u prvoj četvrtini, vratili su se nakon devet poena zaostatka u trećoj četvrtini i uspjeli su zadržati prednost u četvrtoj četvrtini.