Šarić odlično iskoristio minutažu, Sunsi stigli do nove pobjede!

Phoenix Sunsi nastavljaju pobjeđivati, noćas su bili bolji od Toronto Raptorsa rezultatom 123:115.

Prvo poluvrijeme protekloj je u izjednačenom tonu, obje momčadi izmjenjivale su se u vodstvo, ali bez prevelikog rezultatskog odmicanja. Sunsi su na poluvremenu vodili 58:54. Osjetniju prednost momčad iz Arizone stekla je u trećoj četvrtini kada su se uspjeli oduprijeti naletima Raptorsa te u zadnjih dvanaest minuta ući s +9. Sredinom posljednje dionice Toronto je serijom 9:0 smanjio zaostatak na – 6, ali više od toga nije mogao.

Dario Šarić odlično je iskoristio 17 minuta na parketu, Šibenčanin je tako upisao 15 poena (šut iz igre 6/11) te ulovio 5 skokova. Najbolji su bili Booker i Crowder s 24, odnosno 21 poenom. Sunsi su pogodili 21 od 40 upućenih trica. U redovima Raptorsa bolji od ostalih bio je Siakam s 32 poena i 9 skokova.

Phoenix u osam utakmica ima šest pobjeda, a Toronto “tone” sve dublje, bio im je ovo šesti poraz u sedmom dvoboju.