Friday, March 29, 2024

Sixersi izgubili 20. zaredom, Indiana nadoknadila -25

Košarkaši Philadelphije doživjeli su novi poraz kojim su se upisali u klupske rekorde. U svojem su Wells Fargo Centeru izgubili od Memphisa sa 103:77.

Za Sixerse je to jubilarni 20. poraz zaredom čime su izjednačili negativni rekord franšize iz sezone 1972/73. Rekord NBA lige drži, pak, Cleveland s 26 uzastopnih poraza u sezoni 2010/11. Kako Philadelphia trenutno igra, nije isključeno da će poslati Cavalierse u povijest.

“Ovo je program izgradnje. Kratkoročna bol za dugoročni dobitak”, objasnio je posrtaje svoje momčadi trener Brett Brown.

Mike Conley je ubacio 19 koševa, a Zach Randolph 14 za Memphis koji je s omjerom 39-27 na osmom mjestu Zapadne konferencije, posljednjem koje vodi u doigravanje.

A najbolja momčad Istoka Indiana nakon produžetka je slavila u Detroitu protiv Pistonsa sa 112:104. Pacersi su u drugoj četvrtini gubili s čak 25 poena razlike (31:56), ali uspjeli su se vratiti i kroz produžetak doći do 49. trijumfa sezone. Drugi je ovo najveći povratak u aktualnoj sezoni, nakon Golden Statea koji je nadoknadio 27 koševa minusa protiv Toronta u prosincu. Paul George s 30 i Evan Turner s 20 koševa predvodili su šestoricu igrača Indiane s dvoznamenkastim brojem poena.

Chicago je sa 94:87 bio bolji od Sacramenta, a ponovno je blizu triple-doublea bio Joakim Noah. Francuz je završio utakmicu s 23 koša, 11 skokova i osam asistencija. Washington je, pak, nadoknadio zaostatak od deset koševa u posljednjoj četvrtini i pobijedio Brooklyn sa 101:94 uz 33 koša Johna Walla i 21 Drewa Goodena (11 u zadnjoj četvrtini). Dodajmo i da je Carmelo Anthony s 23 koša predvodio New York do slavlja protiv Milwaukeeja (115:94). Šesta je to pobjeda Knicksa zaredom.