Sixersi izjednačili, Nuggetsi na krilima Jokića poveli protiv Portlanda

*** Iako je Kawhi Leonard odigrao još jednu odličnu utakmicu koju je ovaj put završio sa 35 poena, 7 skokova i 6 asistencija, uz šut iz igre 13/24 (bacanja 6/7), ‘Raptorsi’ nisu uspjeli i drugi put zaredom obraniti domaći teren, pa se sada serija sa omjerom 1-1 seli u Philadelphiju. ‘Sixersi’ su ujedno dobili priliku da bez novog slavlja u Kanadi, isključivo pobjedama na domaćem terenu, ostvare plasman u finale Istoka. Za prvo njihovo slavlje u Torontu još od 2012. godine najzaslužniji je bio Jimmy Butler koji je uz 30 ubačenih poena imao 11 skokova i 5 asistencija. Gosti su vodili većim dijelom utakmice, a već u drugoj četvrtini imali i 19 poena viška (45:26). Tri minuta prije kraja trećeg razdoblja igre Kanađani stižu na minimalan zaostatak (61:60), ali u nastavku susreta gosti ponovno hvataju dvocifrenu prednost, da bi domaći opet stigli na ‘minus jedan’ 46 sekundi prije kraja. Tada Joel Embiid iz reketa, te Tobias Harris sa linije slobodnih bacanja rješavaju pitanje pobjednika ovog susreta kojeg je uveliko odlučio i omjer skokova. Naime, ‘Sixersi’ su ih skupili čak 17 više od svojih domaćina, a imali su i puno veću pomoć od igrača s klupe koji su ukupno ubacili 26 poena, za razliku od rezervi ‘Raptorsa’ koje su ih uspjele postići – svega pet (5). Evo dramatične završnice: https://www.youtube.com/watch?v=c2wanDMff6M.

TORONTO – PHILADELPHIA 89:94 (1-1)

*** U Denveru je odigrana prva utakmica polufinalne serije Zapadne konferencije između domaćih ‘Nuggetsa’ i njihovih gostiju iz Portlanda. Nakon efikasne prve četvrtine koja je završila u ‘egalu’ (32:32) i u kojoj ni jedan od suparnika nije imao više od 6 koševa prednosti, uslijedila je druga, napadački nešto skromnija dionica igre, nakon koje su sa ‘plus’ 3′ na veliki odmor nijansu zadovoljniji otišli domaći igrači. Točno na polovici treće četvrtine Jamal Murray tricom donosi ‘Nuggetsima’ 11 poena viška (78:67), dok Malik Beasley sredinom posljednjeg razdoblja utakmice ubacuje za najvećih ‘plus 13’ domaćeg sastava (109:96). Dvocifrenu prednost igrači iz Denvera uspjeli su održavati sve do pred sam kraj utakmice, pa neizvjesnosti u završnici nije bilo. Kontrolu nad utakmicom, kao i nad igrom svoje momčadi, u potpunosti je u svojim rukama držao i ovaj put sjajni srpski centar Nikola Jokić koji je noćas postigao 37 poena, uz 9 skokova i 6 asistencija. Uz Jokića, pojedinačno su se najviše istakli Jamal Murray (23p-8a) kod ‘Nuggetsa’, a kod ‘Blazersa’ izvrsni Damian Lillard (39p-6a), te Enes Kanter (26p-7s).

DENVER – PORTLAND 121:113 (1-0)