Sixersi razbili Raptorse

Po 33 poena ubacili su u trećoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije Kawhi Leonard i domaći centar Joel Embiid koji je sa 10 uhvaćenih lopti bio i najbolji skakač utakmice, ali i njen najatraktivniji akter: https://www.youtube.com/watch?v=ftUvdQflGoE. Kamerunac, koji je upisao i pet blokada, imao je puno više raspoloženih suigrača od Leonarda, pa su ‘Sixersi’ zasluženo došli do visoke pobjede i vodstva 2-1. Uz Embiida, još su petorica domaćih susret završila sa dvocifrenim brojem ubačenih poena, dok je to, uz Leonarda, uspjelo još samo dvojici članova kanadske momčadi. Najveću pomoć Embiid je imao od Jimmyja Butlera koji je bio jako blizu ‘triple-doublea’ (22p-9s-9a), dok je drugi strijelac ‘Raptorsa’ bio je Pascal Siakam (20p).
Što se tiče kretanja rezultata na ovoj utakmici, treba svakako naglasiti da su ‘Sixersi’ vodili od prve do zadnje minute, a prvu dvoznamenkastu prednost imali su početkom druge četvrtine (39:29). Najveću razliku, koja je iznosila čak 26 poena, igrači iz Philadelphije ostvarili su kod rezultata 110:84, a to je ujedno bio i završetak njihove ubitačne serije 21:2.