Friday, April 26, 2024

Sixersi s lakoćom izborili majstoricu

76ersi su bili odlučni u želji da seriju odvedu do majstorice pa su tako uvjerljvo porazili Raptorse u šestoj utakmici polufinala Konferencije.

Od početka utakmice domaćini su preuzeli inicijativu i sa sigurnošću držali prednost, a na kraju prvih 10 minuta vodili su plus 8. Do poluvremena Sixersi su povećali prednost i poveli 58:43.

U drugom poluvremenu nije bilo prevelikih uzbuđenja, pokušaji Raptorsa da se približe bili su spriječeni, a Sixersi su lakoćom osigurali toliko željenu sedmu utakmicu koja će donijeti finalista Konferencije.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Jimmy Butler koji je ubacio 25 poena (šut iz igre 9/18), uz 6 skokova i 8 asistencija), dok je Simmons ubacio 21 poena. Kod Raptorsa Kawhi Leonard ubacio je 29 poena uz šut iz igre 9/20, a uhvatio je i čak 12 skokova.

Sedma utakmica igrat će se u noći s nedjelje na ponedjeljak u 1:00h, a domaćin je Toronto.

76ERS : RAPTORS 112:101 (3:3)