Sixersi slavili u New Yorku, Nuggetsi izjednačili protiv Spursa

*** Četvrti dvoboj između ‘Sixersa’ i ‘Netsa’ odigran je u New Yorku, a gosti su upisali još jednu pobjedu i poveli sa 3-1 u seriji. Tako su ‘Netsi’ ekspresno izgubili prednost do koje su došli pobjedom u prvom susretu u Philadelphiji. Četvrta utakmica bila je intenzivna i donijela je pravu dramu, dosta nervoze i otvoren dvoboj do posljednje sekunde. Vratio se Joel Embiid koji je propustio prošlu utakmicu i odmah je bio jedan od začetnika ove gužve koja je rezultirala isključenjima Butlera i Dudleya: https://www.youtube.com/watch?v=cbkxnahApQA. Inače, susret je bio neizvjestan do samog kraja. ‘Netsi’ su propustili veliku priliku za poravnanje u seriji, a što se sve događalo u završnih 90 sekundi najbolje da pogledate na: https://www.youtube.com/watch?v=cYiNHthaHGo. Joel Embiid je završio susret s 31 poenom, 16 skokova, 7 asistencija i 6 blokada, a Tobias Harris je dodao 24 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Kod ‘Netsa’ najbolji su bili Caris LeVert (25p-5s-6a), Jarrett Allen (21p-8s) i D’Angelo Russell (21p-7s-6a). (Sportnet)

*** Igrači ‘Denver Nuggetsa’ uspjeli su u San Antoniju svladati ‘Spurse’, izjednačiti seriju na 2-2 i vratiti u posjed prednost domaćeg terena. Junak utakmice bio je srpski centar Nikola Jokić koji je utakmicu završio sa 29 poena, 12 skokova i 8 asistencija. Jamal Murray je pridodao 24 poena i 6 asistencija, dok su domaće ‘Mamuze’ predvodili LaMarcus Aldridge (24p-9s) i DeMar DeRozan (19p-5s-5a) koji je isključen pet minuta prije kraja utakmice zbog ovoga: https://www.youtube.com/watch?v=NBXVWwEpX1M. Početak susreta nije nagovještavao ovakav kraj jer ‘Spursi’ su odlično ušli u susret i rano poveli sa dvoznamenkastom prednošću s kojom su i zaključili prvu četvrtinu (34:22). Međutim, gosti su bili sve sigurniji pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 54:54. Završnica treće i prvi dio četvrte četvrtine ‘Nuggetsima’ donose za domaće igrače nedostižnih 19 poena razlike (111:92) pa je izostala na poluvremenu očekivana ‘triler-završnica’.

*** Nikakvih problema ‘Bucksi’ nisu imali ni u trećem susretu protiv ‘Pistonsa’, a prvim koji se igrao u Detroitu. Domaćoj ekipi nije pomogao ni povratak u sastav glavnog igrača Blakea Griffina koji je i ovaj put bio njihov najefikasniji pojedinac (27p-7s-6a). Lijeka za igrače iz Milwaukeeja ‘Pistonsi’ jednostavno nemaju, ni sa Griffinom ni bez njega, pa bi ova serija mogla vrlo lako biti prva završena, ukoliko ‘Buckse’ ne preduhitre ‘Celticsi’ koji protiv ‘Pacersa’ također vode sa 3-0. Zbog ranog opterećenja sa prekršajima, Giannis Antetokounmpo na terenu nije proveo više od 28 minuta (14p-10s), pa su se najraspoloženijim gostujućim igračima pokazali Khris Middleton (20p-9s), Eric Bledsoe (19p-6s-5a) i Brook Lopez (19p-7s). Četvrti susret ovih protivnika ponovno se igra u Detroitu, a dobiju li ga opet ‘Bucksi’ – idu na zasluženi prijevremeni odmor, a zatim kreću s pripremom polufinalnih susreta doigravanja Istočne konferencije. Inače, gužve je bilo i u ovom susretu, ali puno manjeg intenziteta od one u Brooklynu: https://www.youtube.com/watch?v=gpesafpA2_I.

*** Posljednji noćašnji susret dobili su ‘Houston Rocketsi’ koji su u Salt Lake Cityju po treći put zaredom svladali košarkaše ‘Utah Jazza’, ovaj put nakon prave završne drame prije koje je bilo i tehničkih igračima: https://www.youtube.com/watch?v=3_wyRrj2aOY, pa treneru ‘Jazza’: https://www.youtube.com/watch?v=mLr10OoZ7S0, pa još malo naguravanja: https://www.youtube.com/watch?v=JKItbMu1c2o, te na kraju i grubosti: https://www.youtube.com/watch?v=aazvvTqMLcg. Najefikasniji igrač pobjedničke momčadi bio je, već po običaju, James Harden, ali ovaj put mu je to uspjelo sa svega tri ubačaja iz igre (3/20, trice 2/13) koja su stigla nakon ‘Bradine’ nevjerojatne serije promašaja (0/15). Do 22 poena ‘dovukao’ se zahvaljujući bacanjima (14/16), a upisao je i 10 asistencija i 6 osvojenih lopti, dok je prvi koš iz igre postigao tek 7 i pol minuta prije kraja utakmice. S druge strane, koš ‘Rocketsa’ najčešće je pogađao Donovan Mitchell (34p-6s-5a), ali je i promašio tricu za izjednačenje šest sekundi prije isteka vremena.