Friday, April 26, 2024

Sixersi ubacili 145 poena i izjednačili rezultat

‘Sixersi’ su u drugom susretu protiv ‘Netsa’, također odigranom u Philadelphiji, deklasirali svoje goste iz Brooklyna ubacivši im ukupno 145 poena čime su oborili klupski rekord u doigravanjima ostvaren daleke 1967. godine (141 poen). Nakon ravnopravnog prvog poluvremena (65:64), domaći igrači su posebno bili raspoloženi u trećoj četvrtini u kojoj su ‘Mrežicama’ utrpali čak 51 poen i time riješili utakmicu, a seriju izjednačili na 1-1. Momčadi se sad sele u popularni predio New Yorka gdje će ‘Sixersi’ tražiti barem jednu pobjedu iz naredna dva susreta kako bi vratili prednost domaćeg terena.

Nakon što je bio podosta kritiziran poslije prvog susreta, pa čak i izviždan, noćas je zasjao Australac Ben Simmons koji je ostvario svoj drugi ‘triple-double’ u doigravanjima. Postigao je 18 poena, uz 10 skokova i 12 asistencija. Najviše koševa u domaćem sastavu ubacio je Joel Embiid (23p-10s) koji je u ovom dvoboju bio nemilosrdan prema Jarretu Allenu: https://www.youtube.com/watch?v=bETBdsa8Fzg, a vrijedi spomenuti i rekord karijere koji je u playoffu ostvario srpski centar Boban Marjanović (16p-8s: https://www.youtube.com/watch?v=kdI-1_GbSF0). Goste je predvodio Spencer Dinwiddie sa 19 poena.