Sjajni Bogdanović nedovoljan za slavlje Jazza

Utah Jazz doživio je noćas svoj 8. poraz u sezoni, bolji su kao gosti bili New Orleans Pelicansi rezultatom 124:129.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena, a vrlo raspoložen bio je Bojan Bogdanović koji je u nekoliko minuta ubacio tri ubačaja za tri poena. Sredinom drugih 12 minuta Jazz je otišao na +9 preko Goberta i Bogdanovića (8 poena u nizu). Ipak, do poluvremena su Pelicansi preko Balla smanjili na 64:59.

U nastavku gosti velikom serijom 12:0 preokreću rezultat i dolaze u vodstvo 79:89, Jazz nije imao rješenja za raspoložene Williamsona, Balla, Ingrama te Hernangomeza pa se u posljednju dionicu ušlo s rezultatom 88:99. Iako su gosti na nešto više od tri minute do kraja imali +14, Jazz je uspio doći na minimalni zaostatak 124:125, ali više od toga vodeća ekipa Zapada nije mogla. Pelicansi tada poenima Williamsona i Harta zaključuju dvoboj i upisuju veliku pobjedu.

Jazzerima nije pomogao ni odličan nastup Bojana Bogdanovića. Hrvatski reprezentativac ubacio je 31 poena uz čak 7 ubačenih trica iz 11 pokušaja. Pridodao je tome Bojan i 7 skokova, 1 asistenciju te 3 ukradene lopte. Goste je do pobjede predvodio trio Williamson (26 poena, 10 skokova i 5 asistencija), Ingram (26 poena, 4 skoka i 5 asistencija) te Ball (23 poena, 7 skokova i 8 asistencija).

Gosti su slavljem došli do 15. pobjede, ali imaju i 19 poraza. Jazz je na omjeru 27:8.