Sjajni Dončić vodio Mavse do slavlja protiv Rocketsa, Tatum ubacio 40 poena

NBA večer protekla je bez nastupa hrvatskih košarkaša i njihovih klubova, a od najzanimljivijih dvoboja izdvajamo pobjedu Boston Celticsa u susretu protiv Toronto Raptorsa, Golden StateWarriorsi su na krilima Stepha Currya svladali Sacramento Kingse, a Dallas Mavericksi bili su bolji od Houston Rocketsa.

Nevjerojatnu večer imao je Jayson Tatum, iako su Raptorsi prvu četvrtinu protiv Celticsa zaključili s vodstvom +9. U drugoj četvrtini Celtcsi su odigrali fenomenalnih 12 minuta u kojima su ubacili 38 poena, limitiravši svoje domaćine na njih samo 14. Stečenu prednost do kraja treće dionice susreta dodatno su povećali, a u zadnjoj četvrtini Raptorsi su ublažili poraz na 126:114. Tatum je ubacio 40 poena uz šut iz igre 11/18 uzu 6 skokova i 2 asistencije, a njegov suigrač Pritchard dodao je 23 poena.

Neizvjesnosti nije bilo ni u dvoboju Ratnika i Kingsa, Stephova družina na početku je dvoboja otišla na 20+ poena razlike. Finalni rezultat bio je 106:137 za GSW, a Curry je za 31 minutu ubacio 30 poena uz 9 skokova i 8 asistencija. Warriorsi su ovom pobjedom došli do četvrtog slavlja u sedmoj utakmici, a Sacramento je na omjeru 3:4.

Dvoboj Luke Dončića i Jamesa Hardena po svim je parametrima pripao Slovencu koji ga je zaključio s novim triple doubleom od 33 poena, 16 skokova i 11 asistencija uz šut iz igre 12/25. Pobjednik je odlučen u posljednjoj četvrtini kada su Mavsi kvalitetno odgovorili na pokušaje Rocketsa da dođu do preokreta, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka rezultat je bio 100:113.