Sjajni Sunsi izbacili Lakerse, Nuggetsi Blazerse!

Nuggetsi su izborili drugu rundu doigravanja Zapadne konferencije već treću godinu zaredom! Igrači iz Denvera su u Portlandu svladali Blazerse s 126:115 za konačno slavlje u seriji omjerom 4-2 u pobjedama. Još jednom je blistao srpski centar Nikola Jokić koji je upisao 36 poena (11/18 za dva, 2/4 za tri) uz 8 skokova i 6 asistencija. Na otvaranju utakmice je posebno nadahnut bio Michael Porter Jr. koji je u prvoj četvrtini ubacio čak 22 poena uz 6 pogođenih trica, ali je Portland ipak dobio i tu prvu, kasnije i drugu četvrtinu, a u trećoj imao i 14 poena viška. Međutim, tada je stigao red na Nuggetse – Morris je pogodio tricu na isteku treće dionice za -3 (101:98), a nakon nove trice Jokića, Denver je i preuzeo vodstvo (108:106). Četiri minute prije kraja gosti su stigli i do +9 čime su izbjegli dramatičnu završnicu, ali i sedmu utakmicu u seriji. Uz Jokića, najbolji je bio spomenuti Porter Jr. sa 26 poena (10-19 iz igre), a sve koševe postigao je u prvom poluvremenu. Monte Morris je dodao 22 poena i 9 asistencija. Kod Blazersa je Damian Lillard, koji je u petoj utakmici ubacio čak 55 poena, postigao 28 poena uz 13 asistencija, CJ McCollum je skupio 21 poen, a Norman Powell 17.

LeBron James i njegovi Lakersi’ć neće obraniti titulu prvaka. Ispali su već u prvom krugu doigravanja, a s ukupnih 4-2 nadigrali su ih Sunsi. Prokletstvo serije koju su obilježile ozljede ponajboljih igrača, nastavilo se i u šestoj utakmici. Anthony Davis je na terenu proveo svega pet minuta, a napustio ga je nakon pokušaja zaustavljanja Devina Bookera. Inače, gosti su od samog početka preuzeli konce igre i rezultata u svoje ruke, a već nakon početnih 12 minuta imali su velikih +22, nešto kasnije i +29 (48:19). Iako su im se domaći približili na ‘minus 10’ osam minuta prije kraja, Sunsi su ipak uspješno kontrolirali situaciju na terenu sve do završetka noćašnjeg susreta i serije protiv branitelja naslova. Za pobjedu gostiju iz Arizone ponovno je bio najzaslužniji sjajni Booker (47p-11s) koji je imao šut iz igre 15/22, trice je gađao fantastičnih 8/10, a bacanja savršenih 9/9. S druge strane, LeBron James (29p-9s-7a) je pokušao sve ne bi li izbjegao eliminaciju, ali već je regularni dio sezone pokazao da Kralj bez Obrve više nije toliko moćan. Recimo još da su ovakvim ishodom Nijemci u Dennisu Shroderu osigurali veliko pojačanje za splitske kvalifikacije, dok je nastup Darija Šarića, koji nije ni ulazio u igru, i dalje pod velikim upitnikom. Kao i onaj Bojana Bogdanovića, pa i Ivice Zubca…