Saturday, April 27, 2024

Slab Ukiæ, poraz Milwaukeeja

Nakon što su u ponedjeljak naveèer pobijedili Houston u gostima, 24 sata kasnije košarkaši Milwaukee Bucksa nisu uspjeli ostvariti i novu pobjedu u NBA predsezoni.

Gostovali su u Chicagu, te su ih Bullsi u neizvjesnoj završnici pobijedili 87-86.

Tricom Jodieja Meeksa su gosti izjednaèili na 86-86 pola minute prije kraja, no do kraja utakmice je Chicagu bilo dovoljno jedno realizirano slobodno bacanje Jannera Parga. Milwaukee je, pak, promašio dva napada za moguæu pobjedu (šutevi Mbaha a Moutea i Gadzurica).

Nakon više od dvadeset minuta u Houstonu, ovom prilikom je hrvatski košarkaš Roko Leni Ukiæ u dresu Milwaukeeja odigrao 15 minuta. Postigao je tri poena uz jedan skoka, pogodivši jedan šut, od dva iz igre, što je bio sluèaj i sa linije slobodnih bacanja.

Najbolji igraè utakmice bio je Joakim Noah u dresu Chicaga sa 20 poena i 16 skokova, dok je kod Bucksa prednjaèio Hakim Warrick sa 25 poena i šest skokova.

Košarkaši Orlanda nastavljaju i u predsezoni igrati sjajno, pa su u utorak naveèer dobili i petu utakmicu od pet odigranih. Doslovno su razvalili New Orleans u gostima 121-86.