Friday, May 3, 2024

Slavlja Sunsa i Clippersa, dobri nastupi Šarića i Zupca

Cleveland Cavaliersi su ugostili Phoenix Sunse, a susret je razriješen tek nakon produžetka. Iako je ekipa iz Arizone bila izraziti favorit, Cavsi su preko raspoloženog Okora i Sextona uspjeli izboriti ‘dodatno vrijeme’.

Ipak, u produžetak su Sunsi ušli furiozno i serijom 0:15 riješili pitanje pobjednika. Krajnji rezultat bio je 118:134, Phoenix je tako stigao do omjera 47:18, Cavsi imaju tek 21 pobjedu u 65 odigranih dvoboja.

Devin Booker je ubacio 31 poen uz 6 skokova i 5 asistencija, a Okoro je za domaćine postigao 32 poena. Dario Šarić vrlo dobro je iskoristio skromni minutažu (12), Šibenčanin je ubacio 7 poena te uhvatio 5 skokova.

Clippersi su uspjeli ‘okrenuti’ Raptors koji su u 42. minuti preko VanVleeta stigli na +6, da bi gosti iz Los Angelesa preko Zupca i Morris vezali sedam poena i preuzeli vodstvo. Na kraju, Los Angeles Clippersi su slavili rezultatom 100:105.

George i Morris su ubacili 22 poena za pobjednike, hrvatski reprezentativac Ivica Zubac je za ubacio 8 poena te uhvatio 8 skokova. Raptorsima nije bio dovoljan sjajan VanVleet s 27 poena i 13 asistencija.

Clippersi imaju 44 pobjede i 22 poraza, Raptorsi su na omjeru 27:39.