Thursday, May 9, 2024

Slavlja Sunsa i Clippersa, Šarić dobio veću minutažu

Phoenix Sunsi slavili su u dramatičnoj utakmici protiv Portland Trail Blazersa rezultatom 118:117, a momčad iz Arizone je na taj način zadržala realne nade za osvajanje prvog mjesta na Zapadu.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno, a onda su Sunsi krajem treće dionice dvjema tricama Craiga poveli 81:72, a u zadnju četvrtinu ušlo se s +8. Raspoloženi Nurkić i Lillard vraćaju Blazerse u igru, a ubačajem potonjeg i vode 114:117 na nešto više od pola minute do kraja. Ipak, pri +1 za Blazerse tek pet sekundi do isteka vremena Robert Covington je promašio oba slobodna bacanja, a s druge strane je Devin Booker oba pospremio za slavlje Sunsa s 118:117.

Dario Šarić konačno je zaigrao u većoj minutaži, Šibenčanin je na parketu proveo 3 minutu. U tom razdoblju je ubacio 12 poena (šut iz igre 4/12) uz 5 skokova. Sjajan je bio Chris Paul s 26 ubačaja te 7 asistencija, a Portlandu nije pomogao ni 41 poen Damiana Lillarda.

Puno lakši posao imali su košarkaši  Los Angeles Clippersa koji su kod Charlotte Hornetsa upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 90:113.

Hornetsi su „bili u igri“ do kraja treće četvrtine, kada su gosti iz Los Angelesa serijom 0:9 otišli na +13, a ubrzo i na preko 20 poena razlike. Do isteka vremena nije bilo nikakve neizvjesnosti, semafor je pokazivao konačnih 90:113.

Paul George je predvodio Clipperse s 20 poena, 10 skokova i 6 asistencija, Ivica Zubac je dodao 8 poena uz 11 skokova. Kod Hornetsa bolji od ostalih bio je Ball s 18 poena, 6 skokova te 7 asistencija.