Tuesday, April 23, 2024

Southwest: Pad favorita, Morehead i Richmond u drugi krug

Prvo iznenaðenje na ovogodišnjem March Madnessu. Èetvrti nositelj Louisville je u dramatiènoj završnici izgubio protiv Morehead Statea rezultatom 61:62. U toj regiji su snage u èetvrtak odmjerili još Richmond i Vanderbilt. Richmond, škola poznatija po filmu Coach Carter je slavila rezultatom 69:66.

Southwest

18.3.2011

Notre Dame (2) – Akron (15) 69:56
(Hansbrough 15p, 6a, Abromaitis 14p; Diggs 11p)

Drugi dan turnira regiju jugozapad otvorili su Notre Dame i Akron. Za razliku od prve dvije utakmice za ovu bi slobodno mogli reæi kako nije bila nešto posebno zanimljiva. Nakon malo nervoznijeg prvog poluvremena, kojeg su završili sa 4 poena prednosti, košarkaši Notre Damea oèekivano su priveli utakmicu kraju i plasirali se u treæi krug natjecanja.

U jednom trenutku je èak izgledalo kao da bi se Akron mogao vratiti u utakmicu sa svojom 7-0 serijom, ali je to bilo kratkog vijeka i Notre Dame se opet odlijepio na veæu razliku.

Ben Hansbrough, mlaði brat Tylera Hansbrougha (Indiana Pacers), odigrao je kljuènu rolu za pobjednièku stranu zabilježivši 15 koševa i 6 asistencija. Pridružili su mu se još Tim Abromaitis sa 14, te Scott Martin sa 11 koševa.

Kod Akrona vrijedi izdvojiti samo Quincyja Diggsa koji je sa 11 poena bio jedini igraè Akrona sa dvoznamenkastim brojem koševa.

Texas A&M (7) – Florida State (10) 57:50
(Middleton 16p, 5sk; Kitchen 15p, 7 sk)

Treæe iznenaðenje priredili su nam košarkaši Florida Statea. Obrana koja ih je dovela do završnog turnira uspjela je zaustaviti i Texas. U slijedeæem krugu ih oèekuje susret protiv Notre Damea.

Podjednako prvo poluvrijeme završilo je prednošæu Texasa 26-23. Nastavak donosi bolje otvaranje Texasa koji se odvaja na 31-23, no serija od 13-0, u kojoj je veliku ulogu odigrao Bernard James sa 8 uzastopnih poena, Florida State u potpunosti briše zaostatak i izbija na èelo.

Šest i pol minuta bez koša Texasa prekida David Loubeau nakon što u napadu hvata svoj promašeni šut i posprema ga u obruè iz drugog pokušaja.

Nakon par vezanih koševa s jedne i druge strane Florida State se odvaja na 8 koševa prednosti, a novostvorenu prednost održavaju do kraja i dolaze do prve pobjede na završnom NCAA turniru u zadnjih 13 godina.

U redovima Texasa se istaknuo Khris Middleton sa 16 poena od kojih je samo 5 postignuo u drugom poluvremenu. Nathan Walkup nadodao je 11, a Loubeau 10.

Kod pobjednika su najviše pokazali Derwin Kitchen sa 15 koševa i James sa 10.

Kansas (1) – Boston University (16) 72:53
(M. Morris 16p, 13s, M.K. Morris 15p, 8s; Holland 19p)

Purdue (3) – Saint Peter’s (14) 65:43
(Moore 19p, Johnson 16p, 16s; Belin 12p)

UNLV (8) – Illinois (9) 62:73

Georgetown (6) – VCU (11) 56:74

17.3.2011

Louisville (4) – Morehead State (13) 61:62
(Smith 17p, Faried 12p, 17sk; Hill 23p, 8sk)

Košarkaš Morehead Statea, Demonte Harper ubacio je tricu 4,2 sekunde prije kraja susreta za vodstvo njegove ekipe 62:61. Protivnièka momèad, Louisville je nakon primljenog koša brzo krenula u protunapad, ali je Kenneth Faried na (ne)sporan naèin blokirao Mikea Marru i Harperova trica se tako pretvorila u pobjednièki koš, trenutno koš dana.

Inaèe, Terrane Hill je rekordom karijere od 23 koša bio najistaknutiji u pobjednièkoj momèadi, dok je Faired završio sa 12 poena i èak 17 skokova. Kod poražene ekipe je Chris Smith ubacio 17 poena.

Dodajmo za kraj da æe Morehead igrati protiv pobjednika današnjeg drugog susreta i kako æe to Moreheadu ujedno biti prva utakmica u drugom krugu natjecanja od davne 1984. godine.

Vanderbilt (5) – Richmond (12) 66:69
(Anderson 25p; Jenkins i Ezeli 21p)

Pauci iz Richmonda prekinuli su dugogodišnju sušu na March Maddness turnirima pobjedivši favorizirani Vanderbilt priredivši nam tako drugo iznenaðenje dana.

Kljuèni igraè Richmonda Kevin Anderson (na slici) postigao je 16 od svojih 25 koševa u drugom poluvremenu, ukljuèujuæi i koš 18.7 sekundi prije kraja koji je zapeèatio pobjedu 12. nositelja nad 5. nositeljem.

Poèetkom drugog poluvremena košarkaši Richmonda su gubili 48-39 no na krilima 3 uzastopne trice Andersona napravili su niz od 12-0 i preuzeli vodstvo. Dugu sušu Vanderbilta prekinuo je Brad Tinsley koji je tricom izjednaèio utakmicu na 55-55 8:15 minuta prije kraja, ali odmah u slijedeæem napadu Richmond preuzima vodstvo koje ne ispuštaju iz ruku sve do kraja utakmice.

Košarkaši Vanderbilta su imali priliku izjednaèiti rezultat 2.5 sekunde prije kraja, no oèajnièki šut Roda Odoma nije bio niti blizu koša. Najbolji u redovima Vanderbilta su bili centar Festus EzeliJohn Jenkis, vodeæi strijelac SEC-a, sa po 21 postignutim poenom.

Ovim porazom Vanderbilt nastavlja svoj neslavni niz ispadanja od niže rangiranih ekipa. Prošle godine su ispali od 13. nositelja Murray Statea, a 2008. godine su ispali od Siene, takoðer 13. nositelja.