Saturday, April 27, 2024

Southwest: VCU i FSU iznenadili, Richmond i Kansas lako

Odigrane su sve utakmice treæe runde regije jugozapad. Kanasa je oèekivano prošao dalje, a VCU i Florida State su iznenadili sve prisutne ukljuèujuæi i Purdue, odnosno Notre Dame. U slijedeæi krug takoðer su prošli i košarkaši Richmonda.

Southwest:

20.3.2011

VCU (11) – Purdue (3) 94:76
(Rodriguez 12p, 10a, Burgess 25p; Smith 20p, Johnson 25p, 14s)

Sveuèilištarci VCU-a nastavljaju prikazivati dobre partije. Nakon što su u petak izbacili favorizirani Georgetown, isto su ponovili i veèeras izbacivši Purdue našeg Sandija Marciuša iz daljnjeg natjecanja.

Prva polovica prvog poluvremena igra se koš za koš, ni jedni ni drugi nikako da se odvoje jedni od drugih. Purdue je u jednom trenutku vodio s 5 koševa razlike, što se na kraju ispostavilo kao njihova najveæa prednost u cijeloj utakmici. Pet minuta prije kraja poluvremena Ovnovi sa VCU-a kreæu u seriju i završavaju prvi dio utakmice sa 10 koševa viška.

JaJuan Johnson je koliko toliko pokušavao održat Purdue u igri, ali VCU predvoðen Joeyem Rodriguezom konstantno drži prednost uz povremeno poveæanje istog. Na kraju ta prednost staje na 18 koševa i realan je prikaz omjera kvalitete izmeðu ove dvije ekipe.

Uz veæ spomenutog Rodrigueza, u redovima VCU-a istaknuo se još i Bradford Brugess sa svojih 25 koševa i 8 skokova. Kod poraženih odliènu partiju su odigrali JaJuan Johnson sa 25 koševa i 14 skokova, te Ryne Smith sa 20 koševa, no to nije bilo dovoljno za odliène Ovnove koji su došli do još jedne uvjerljive pobjede – treæe u pet dana i prvog plasmana u Sweet 16 u povijesti škole.

Kansas (1) – Illinois (9) 73:59
(M.K. Morris 24p, 12s; Davis 17p, 7s)

Florida State (15) – Notre Dame (2) 71:57
(James 14p, 10s; Abromaitis 21p, Hansbrough 18p)

19.3.2011

Richmond (12) – Morehead (13) 65:48
(J. Harper 19p, 6sk; K. Farried 11p, 13sk)

Ovdje nije bilo nikakve drame niti velikih prevrata. Svoju nadmoæ Richmond pokazuje veæ na poèetku utakmice kada su u 10. minuti imali rezultat 14:4. U nastavku prvog poluvremena su samo održavali tu prednost tako da se na predah otišli sa plus 9.

U nastavku su zahvaljujuæi Justinu Harperu održavali dvoznamenkastu prednost i bez veæih poteškoæa se plasirali u popularni Sweet 16.

Harper je utakmicu završio sa 19 poena, dok je Kevin Anderson dodao 14. Kod poražene momèadi je junak prvog kruga, Demonte Harper šutirao iz igre 2-15 (trica 0/6) i završio susret sa 4 poena i 11 skokova. Kenneth Faried je ubacio 11 poena i dodao 13 skokova.