Spursi bez Leonarda svladali Raptorse, Wall i Beal presudili Celticsima

Spursi nastavljaju nizati pobjede, ovaj put su bili bez tri standardna igrača, ali to ih nije omelo da svladaju Raptorse. 76ersi su i bez Embiida pobijedili Clipperse, Dario Šarić je imao jako dobru utakmicu. Nikola Jokić predvodio je Nuggetse do pobjede nad Jazzerima, a Wiggins je sa zvukom sirene donio pobjedu Minnesoti.

Toronto Raptors – San Antonio Spurs 106:108

Spursi su bili bez tri standardna prvotimca, Kawhi Leonarda, Tonyja Parkera i Pau Gasola, ali su uspjeli doći do pete pobjede zaredom. Spursi su u ovoj utakmici vodili i do 13 razlike, ali Raptorsi su uspjeli vratiti. Pred kraj utakmice LaMarcus Aldridge je preko slobodnih bacanja mogao riješiti utakmici, ali je dva puta pogađao samo po jedno slobodno bacanje, no Spursi su uspjeli izvući i 20 pobjedu u gostima.

Philadelphia 76ers – Los Angeles Clippers 121:110

Sjajna utakmica 76ersa koji su se uspjeli vratiti nakon što su gubili i do 19 razlike. U drugom poluvremenu obrana se probudila, a počeli su i gađati trice. U prepunoj dvorani navijači su bili željni Embiida, ali on nije igrao. No, ostali igrači su priuštili fantastičnu predstavu. 16 pobjeda Phile u sezoni.

Washington Wizards – Boston Celtics 123:108

Nakon nekoliko sukoba u prijašnjim utakmicama, Wizardsi su se htjeli osvetiti na domaćem terenu. To su i uspjeli nakon fantastične predstave Beal i Walla koji su predvodili Wizardse. Ukupno su postigli 58 poena i donijeli su Wizardsima 25 pobjedu u sezoni.

Orlando Magic – Chicago Bulls 92:100

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ali tada je kontrolu preuzeo Dwyane Wade koji je ubacio sedam od svojih 21 poena u posljednjoj četvrtini.  Jimmy Butler mu je pomogao u posljednjoj četvrtini sa šest poena.

Denver Nuggets – Utah Jazz 103:93

Nuggetsi su opet imali veliko vodstvo, ali opet im pobjeda bila pod velikim upitnikom da Jameer Nelson nije ubacio nekoliko ključnih poena. Nuggetsi su na kraju treće imali vodstvo od 17 poena razlike, a 2:49 prije kraja utakmice vodili su samo četiri razlike, 92:88. Nelson je onda ubacio pet poena i Denver je ipak došao do nove pobjede.

Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 111:112

Andrew Wiggins je sa zvukom sirene pogodio za pobjedu Timberwolvesa u Phoenixu. Htio se iskupiti za promašeno slobodno bacanje 12 sekundi prije kraja, Minnesota je tada vodila jedan razlike, ali su Sunsi uspjeli pogoditi. No, Wiggins se iskupio. I jedni i drugi su izmjenjivali veliko vodstvo, tako su Sunsi u prvom poluvremenu vodili i do 11 poena razlike, dok je Minnesota imala vodstvo i 14 poena razlike.