Spursi nadoknadili minus 28, Boston bolji od Warriorsa, Utah od Houstona

San Antonio Spursi su upisali protiv Kingsa 50 pobjedu u sezoni. To im je 18. sezona zaredom s 50 ili više pobjeda. Celticsi su odličnom obranom nadigrali Golden State Warriorse, dok su Jazzeri na gostujućem terenu bili bolji od Rocketsa.

Orlando Magic – Chicago Bulls 98:91

Drugi triple-double zaredom Elfrida Paytona. Minutu prije kraja pogodio je najvažniji šut u utakmici koji je odvojio Orlando od Chicaga. Bullsi su u trećoj četvrtini vodili i 13 razlike, ali je Magic uspio nadoknaditi taj nedostatak. U četvrtoj četvrtini momčad Bullsa ubacila je samo 14 poena.

Atlanta Hawks – Brooklyn Nets 110:105

Hawksi su prekinuli niz od tri poraza zaredom protiv najslabije momčadi lige. Dennis Schroder i Paul Millsap predvodili su momčad do pobjede. Hawksi su u posljednjih osam utakmica izgubili čak šest puta. Schroder je u ponedjeljak u porazu od Warriorsa bio stavljen na klupu zbog loših igara, ali sada je pokazao svoju pravu igru i ponašanje.

Miami Heat – Charlotte Hornets 108:101

Dion Waiters pogodio je nevjerojatnu tricu 45 sekundi prije kraja koja je pomogla Miamiju potvrditi pobjedu. Goran Dragić je imao double-double i sada je Miami na samo pola pobjede od sedmog mjesta kojeg drže Pistonsi i osmog mjesta kojeg drže Bullsi. Miami je u četvrtoj četvrtini dopustio samo 15 poena, a ubacili su 27.

Milwaukee Bucks – New York Knicks 104:93

Giannis Antetokounmpo je odigrao još jednu maestralnu utakmicu u pobjedi Bucksa. Ubacio je 22 od svoja 32 poena u drugom poluvremenu kako bi pomogao svojoj momčadi vratiti se iz velikog zaostatka. Bucksi imaju sada niz od četiri pobjede zaredom i također su pola pobjede od sedmog i osmog mjesta za doigravanje.

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (32p, 13sk, 7as, 4ukr)

New Orleans Pelicans – Toronto Raptors 87:94

Još jedan poraz DeMarcusa Cousinsa koji je imao očajnu šutersku večer i Anthonyja Davisa koji je morao napustiti susret zbog ozljede. Cousins je šutirao 8-23, dok je Davis napustio utakmicu u zadnjem posjedu u prvom poluvremeu, ali očito je kako se ne radi o nikakvoj ozbiljnijoj ozljedi. Jonas Valanciunas, centar Raptorsa imao je jako dobru večer. Ubacio je 25 poena i 13 skokova.

Houston Rockets – Utah Jazz 108:115

Četvrta pobjeda Jazzera zaredom. Rocketsi su doživjeli drugi poraz zaredom.  Houston je imao jako lošu tricu. Prekinut je njihov niz od 18 utakmica zaredom u kojima su pogodili deset ili više trica. U ovoj utakmici su šutirali 8 od 23. Jazzeri se nalaze na četvrtom mjestu, tri pobjede iza Rocketsa.

Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers 107:91

Vrhunska utakmica mladih Wolvesa. Imali su prednost na poluvremenu, a onda su odigrali vrhunsku treću četvrtinu i riješili su utakmicu. Dopustili su Clippersima samo 13 poena u trećoj četvrtini. Odvojili su se i kontrolirali utakmicu u četvrtoj četvrtini.

Indiana Pacers – Detroit Pistons 115:98

Sjajna utakmica Paula Gerogea. U trećoj četvrtini ubacio je 13 poena od svojih 21. To je bilo dovoljno za Pacerse da naprave veliku razliku i odigraju mirnu završnicu. U cijeloj utakmici Pacersi su gubili samo 22 sekunde. Cijeli susret su imali pod kontrolom.

San Antonio Spurs – Sacramento Kings 114:104

Spursi su protiv Kingsa došli do svoje devete pobjede zaredom. Upisali 50 pobjedu u sezoni. Ovo im je 18 sezona zaredom u kojima su ostvarili 50 ili više pobjeda. U prvom poluvremenu Kingsi su imali i 28 poena razlike, ali Spursi su uspjeli to nadoknaditi odličnim drugim poluvremenu. Kingsi su izgubili svoj šesti susret zaredom.

Denver Nuggets – Washington Wizards 113:123

Washington je u ovom susretu imao i 24 poena razlike, ali Nuggetsi nisu imali dovoljno vremena vratiti se u susret. Nuggetsi su bili bez svoja tri glavna igrača Nikole Jokića, Danilo Gallinarija i Kennetha Farieda. Washingtonu je bila ovo treća pobjeda zaredom i peta u posljednjih šest.

Golden State Warriors – Boston Celtics 86:99

Očajna utakmica Golden State Warriorsa. Ubacili su najmanje poena ove sezone, 86. Stephen Curry i Klay Thompson su imali šut samo 4-17 u porazu. Warriorsi su osam minuta prije kraja imala vodstvo 74:72, a onda su Celticsi napravili veliku seriju. U četvrtoj četvrtini Warriorsi su ubacili samo 12 poena dok su gosti ubacili 27.