Saturday, April 27, 2024

Spursi osigurali doigravanje u Minnesoti; Šarić odličan

Cavsi su odmarali James i Irvinga i Heat je to lagano iskoristio i ostvario visoku pobjedu. Pistonsi i Raptrosi su ostvarili pobjede na gostujućim terenima. Clippersi su bili bolji od Bullsa, a Spursi su opet pobijedili u produžetku i osigurali doigravanje. Portland je bio bolji od Netsa, dok su Hornetsi pobijedili Nuggetse.

Philadelphia 76ers – Detroit Pistons 106:136

Pistonsi su u svakoj četvrtini ubacili 30 ili više poena. Ubacili su u pobjedi najviše poena ove sezone i pobjedili čak 30 razlike. Pistonsi su imali čak četiri igrača s 20 ili više poena.  Uputili su 95 šuteva, a imali su odličnih 56,8% uspješnosti.

Milwaukee Bucks – Toronto Raptors 101:94

Druga pobjeda Bucksa zaredom. U prvoj četvrtini domaćii su ubacili samo 12 poena, ali onda su u drugoj ubacili 41 poen i stvorili veliku razliku koji su poslije čuvali do samog kraja. Bucksi su ušli u četvrtu četvrtinu s 13 razlike prednosti. Raptorsi su se približili na četiri, ali onda je Antetokounmpo ubacio dva posjeda zaredom i povećao razliku.

Miami Heat – Cleveland Cavaliers 120:92

LeBron James i Kyrie Irving ovaj susret su odmarali, a to je Miami iskoristio na najbolji mogući način. U drugoj i trećoj četvrtini stvorili su veliku prednost i lako riješili utakmicu. Cavsi sada imaju omjer 0-5 kada igraju bez Jamesa. James igra u prosjeku nešto malo manje od 38 minuta, u zadnjih sedam sezona odigrao više minuta od bilo kojeg igrača u ligi i Cavsi ga žele svježeg ako žele u finale.

Chicago Bulls – Los Angeles Clippers 91:101

Jamal Crawford je ubacio 10 tijekom serije Clippersa u četvrtoj četvrtini 14:7 i Clippersi su uspjeli pobijediti tek drugi put u posljednjih šest utakmica. Bullsi su vodili i deset razlike u drugoj četvrtii, ali u očajnoj trećoj četvrtini ubacili su samo 12 poena.

Denver Nuggets – Charlotte Hornets 102:112

Frank Kaminsky nije igrao ovu utakmicu, ali je zato Johnny O’Bryant odradio dobar posao i ubacio rekord karijere 15 poena protiv svoje bivše momčadi. Kemba Walker ubacio je 27. Ovom utakmicom završila je serija gostovanja Hornetsa od sedam utakmica. Od tih sedam pobijedili su tri.

Houston Rockets – Memphis Grizzlies 123:108

Treća četvrtina je bila ključna u ovoj utakmici. Rocketsi su ušli u četvrtu četvrtinu s 15 poena prednosti. Memphis nije mogao braniti cijelu utakmicu tricu Houston Rocketsa i domaćini su upisali svoju 44 pobjedu.

Tony Allen (11p, 6sk)

San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 97:90 (OT)

Druga pobjeda Spursa zaredom u produžetku. Ovom pobjedom osigurali su doigravanje 20 godinu zaredom. Imaju i također sedam pobjeda zaredom. U prvoj četvrtini ubacili su samo 14 poena, ali su onda u drugom poluvremenu odigrali vrhunsku obranu i dopustili Minnesoti samo 28 poena. Ricky Rubio je se s ovim triple double učinkom upisao u povijest jer je to 79. triple double ove sezone što je novi rekord lige. Spursi su se uspjeli vratiti u utakmicu i onda su odigrali odličan produžetak.

Portland Trail Blazers – Brooklyn Nets 130:116

Blazersi su u drugom poluvremenu riješili Netse. Pet igrača je imalo dvoznamenkaste brojke. Blazersi su šutirali 64% posto za tri, 16 od 25 i 57% posto ukupno. Portland nema puno prostora za grešku i svaku utakmicu moraju ići na pobjedu ili će im inače playoff pobjeći.