Spursi poveli 2:1, Sixersi vratili prednost domaćeg terena

*** Već u prvoj utakmici odigranoj u Brooklynu, ‘Sixersi’ su uspjeli vratiti prednost domaćeg terena u svoje vlasništvo. Odličnom napadačkom igrom razbili su svoje domaćine, te im drugi put zaredom dobro napunili koš, čime su poveli u seriji sa 2-1. Što je još značajnije, to su napravili bez najboljeg igrača, Kamerunca Joela Embiida koji je utakmicu odgledao s klupe zbog problema sa koljenom. Igrači iz Philadelphije praktički su kontrolirali čitav susret, ali prednost im je gotovo stalno bila jednoznamenkasta, opasna za dostizanje. Jedino su sredinom treće četvrtine stigli na +15, ali ‘Netsi’ su već do kraja iste smanjili na 7 poena zaostatka. Prvo ime susreta bio je Australac Ben Simmons koji je ubacio rekord karijere u doigravanjima, 31 poen, promašivši samo po dvije lopte iz igre (11/13) i sa linije slobodnih bacanja (9/11), a poenima je pridodao i 4 skoka, 3 blokade i 9 asistencija. Odmah do njega bio je raspoloženi Tobias Harris (29p-16s) koji je trice (po)gađao 6/6, dok je JJ Redick susret završio sa 26 poena (trice 5/9). Domaće ‘Mrežice’ predvodili su D’Angelo Russell i Spencer Dinwiddie sa po 26 poena.

*** Za razliku od ‘Netsa’, nakon gostujućih 1-1 ‘Spursi’ su iskoristili igranje na svom terenu i poveli u seriji protiv ‘Nuggetsa’ sa 2-1. Domaći su puno bolje otvorili utakmicu i prvo razdoblje igre dobili sa 31:22. Međutim, situacija na terenu drastično se mijenja u drugoj četvrtini u kojoj gosti iz Denvera rade veliku seriju 16:0 i preuzimaju vodstvo, ali ga ne uspijevaju zadržati niti do odlaska na veliki odmor (61:58). Nakon što treća četvrtina u konačnici nije donijela gotovo nikakav pomak u odnosu snaga (88:84), posljednja već jako rano određuje pobjednika ovog zanimljivog susreta. Naime, tada su igrači Gregga Popovicha napravili 12:2 i otišli na 14 poena viška, čime su prvo osigurali mirnu završnicu, a nešto kasnije i pobjedu za vodstvo u seriji. Sjajnu utakmicu, najbolju i najefikasniju u karijeri, odigrao je Derrick White koji je već u prvom poluvremenu ubacio 26 poena, a ukupno 36, uz po 5 skokova i asistencija. DeMar DeRozan je pridodao 25, dok su goste predvodili Nikola Jokić (22p-8s-7a) i Malik Beasley (20p-9s).