Spursi uništili Oklahomu, Rocketsi bolji od Pelicansa u povratku Howarda

Prvi susret večeri donio nam je gostujuću pobjedu Netsa koji su svladali Hornetse (91:88) u utakmici dvije ekipe koje se bore za doigravanje na Istoku. Odličnu utakmicu za Netse je odigrao centar Brook Lopez koji je zabio 34 poena, uz 10 skokova i šut 16/26. Vrlo dobar je bio i razigravač Deron Williams koji je zabio 10 poena i podijelio 14 asistencija. Naš Bojan Bogdanović je igrao 25 minuta i zabio je 4 poena. Netsi i Hornetsi imaju isti omjer (30-40) te su na pola utakmice zaostatka za osmoplasiranim Celticsima.

Očekivano laganu pobjedu ostvarili su Clippersi koji su u Madison Square Gardenu razbili Knickse (111:90). Šest igrača gostiju je zabilo 10 ili više poena, a istaknuli su se Austin Rivers (21 poen, 9/10 šut), Chris Paul (11 poena, 16 dodavanja), DeAndre Jordan (14 poena, 10 skokova, 7/7 šut) i J.J. Redick (17 poena).

Nakon tri uzastopna poraza, što im je naravno bio najduži negativni niz sezone, najbolja momčad Istoka Atlanta Hawksi stigli su do pobjede na gostovanju u Orlandu (95:83). Šest igrača Hawksa je zabilo 10 ili više poena, a pohvaliti treba Paula Millsapa (25 poena, 11 skokova, 4 blokade) i Jeffa Teaguea (16 poena, 9 dodavanja).

Bitnu pobjedu u trci za doigravanje upisali su sinoć Indiana Pacersi svladavši na gostovanju u Washingtonu playoff momčad Istoka Wizardse (103:101). Pobjedu je gostima donio George Hill koji je zabio pobjedničko polaganje 3 sekunde prije kraja, a susret je završio s 29 poena, 7 skokova i 9 dodavanja te je bio daleko najbolji igrač Pacersa. Naš Damjan Rudež je za 20 minuta igre zabio 11 poena, a tricu je šutirao 3/7. Pacersi su sada deveta momčad Istoka i imaju isti omjer kao Boston Celticsi na osmom mjestu (31-40).

44. ovosezonsku pobjedu ostvarili su na gostovanju u Torontu Chicago Bullsi koji su svladali Raptorse (116:103) u odličnoj napadačkoj predstavi. Jimmy Butler (23 poena, 7/8 šut), Pau Gasol (18 poena) i Aaron Brooks (16 poena, 5 dodavanja) bili su najbolji od startera, dok su s klupe briljirali Nikola Mirotić (15 poena) i Tony Snell (17 poena).

Iako su igrali bez Wadea, Whitesidea i Andersena, momčad Miami Heata upisala je važnu pobjedu na gostovanju u Bostonu (93:86) te su još malo učvrstili sedmo mjesto Istoka. Goran Dragić je bio fenomenalan (22 poena, 5 skokova, 7 dodavanja), a pohvaliti treba i veterana Udonisa Haslema koji je zabio 12 poena, uz 12 skokova i 3 ukradene lopte.

Cleveland Cavaliersi su od zadnjih 16 utakmica protiv ekipa sa Zapada, slavili u njih 15. Sinoć su na gostovanju u Memphisu razbili Grizzliese (111:89), a cijela prva petorka je zabila 10 ili više poena. LeBron James (20 poena, 8 skokova, 5 dodavanja), Kevin Love (22 poena, 10 skokova, 4 dodavanja) i Kyrie Irving (24 poena) bili su nosioci igre Cavsa. Gosti su imali 30 dodavanja na 43 pogođena šuta, što potvrđuje timsku igru druge ekipe Istoka.

U dvoboju dvije ekipe s dna konferencije Zapad, bolji su bili gostujući Lakersi koji su nakon produžetka svladali Timberwolvese (101:99). Najbolji u redovima pobjednika su bili rookie Jordan Clarkson (20 poena, 5 skokova, 5 dodavanja) i Jeremy Lin (19 poena, 5 dodavanja). Kod Vukova treba pohvaliti rookie igrača Andrewa Wigginsa koji je zabio 27 poena.

Još jedna gostujuća pobjeda stigla je iz New Orleansa gdje su Rocketsi svladali Pelicanse (95:93). Tri igrača Rocketsa su zabila 20 ili više poena; James Harden (25 poena, 6 skokova, 10 dodavanja), Trevor Ariza (22 poena, 9 skokova, 5 dodavanja) i Donatas Motiejunas (21 poen, 8 skokova). Dwight Howard je u povratku odigrao 16 minuta te je zabio 4 poena, uz 7 skokova. Pelicansi su ovim porazom ostali na tri utakmice zaostatka iza Oklahoma City Thundera koji su na osmom mjestu Zapada, posljednjem koje vodi u doigravanje.

Iz Denvera nam stiže iznenađenje; Philadelphia 76ersi su u dvorani Nuggetsa razbili domaćine (99:85) i stigli do 18. ovosezonske pobjede. Goste je, u negledljivoj utakmici, do pobjede odveo igrač s klupe Robert Covington koji je za 28 minuta zabio 25 poena, a tricu je šutirao 6/11. 76ersi su Nuggetsima napravili seriju 27:9 u zadnjoj četvrtini.

Iako su na ulazu u zadnju četvrtini gubili 10 razlike, Trail Blazersi su na gostovanju u Salt Lake Cityju ipak stigli do pobjede protiv momčadi Utah Jazza (92:89). Nosioci igre pobjednika su bili Damian Lillard (23 poena, 8 skokova, 12 dodavanja) i LaMarcus Aldridge (19 poena, 9 skokova).

Jedina domaća pobjeda večeri stiže nam iz Texasa gdje su aktualni NBA prvaci Spursi uništili Oklahomu (130:91) i nanijeli im najgori poraz sezone. Mašinerija Gregga Popovicha uhvatila je formu u pravo vrijeme; sinoć je sedam igrača Spursa zabilo 10 ili više poena, a pohvaliti treba Tonyja Parkera (21 poen, 6 skokova, 6 dodavanja, šut 10/14), Borisa Diawa (19 poena), Tima Duncana (16 poena) i Kawhija Leonarda (14 poena, 5 skokova, 5 dodavanja). Spursi su šutirali 58 posto iz igre i 62 posto s trice.

Zadnji susret večeri donio nam je pobjedu Kingsa protiv Sunsa u Arizoni (108:99). Gosti su odigrali odličnu utakmicu (sedam igrača zabilo 10 ili više poena), a najbolji je bio mladi centar DeMarcus Cousins koji je zabio 24 poena, uz 11 skokova i šut 11/19.