Tuesday, April 23, 2024

Sunsi sa 127 koševa poraženi, pobjeda Lakersa

U utakmici u kojoj su obrane ostavljene po strani Golden State Warriorsi svladali su Phoenix Sunse 132-127 i prekinuli niz od sedam uzastopnih poraza.

Èak 260 koševa “palo” je u Oaklandu gdje su braniè Monta Ellis i krilni igraè Corey Maggette kombinirano postigli 66 poena za prvu pobjedu protiv Sunsa nakon èetiri vezana poraza u njihovim ogledima. Takoðer, prije ove utakmice Golden State je poražen u 13 od posljednjih 15 susreta, a i ishod ove mogao je biti drugaèiji da je Steve Nash 5.9 sekundi prije kraja pogodio tricu za produžetak. Kanadski razigravaè Phoenixa utakmicu je završio s 36 postignutih koševa i devet asistencija. Trice je pogaðao 6-12.

Dan nakon što su u Staples Centru poraženi od Cleveland Cavaliersa, košarkaši Los Angeles Lakersa imali su novi ispit i položili ga mnogo teže od oèekivanog. Dva produžetka bila su potrebna prvacima NBA lige da u Sacramentovoj ARCO Areni svladaju domaæe Kingse. U pobjedu 112-103 Kobe Bryant je ugradio 38 poena uz sedam skokova. Prvi produžetak domaæini su “isforsirali” jakom obranom na Lakersima koji su u posljednjih 2:37 minuta ostali bez ubaèenog koša.

Spomenimo samo da su igraèi Sacramenta prije tri dana igrali i produžetak protiv Clevelanda na domaæem parketu, u kojem su takoðer ostali daleko od pobjede (13-0 za Cleveland u dodanih pet minuta).

Nakon što je propustio 22 utakmice zbog loma lijeve podlaktice u sastav Chicago Bullsa vratio se Tyrus Thomas i s 21 poenom i devet skokova, uz raspoloženog Joakima Noaha (17 poena, 18 skokova, èetiri blokade), predvodio domaæina do pobjede protiv New Orleans Hornetsa.

Roko Leni Ukiæ, jedini Hrvat u najjaèoj košarkaškoj ligi svijeta, ponovno se nije svlaèio u dres Milwaukee Bucksa koji su upisali poraz od San Antonija.

U pobjedi 112-97 Spursa, koji niti u jednom trenutku susreta nisu gubili, 26 poena uz osam skokova ubacio je Tim Duncan. Trinaesti je ovo poraz Bucksa u posljednjih 17 odigranih utakmica.