Tuesday, April 23, 2024

Sunsi upisali i osmu ovosezonsku pobjedu

Sinoæ je u NBA ligi odigrano 13 utakmica, uz pet gostujuæih pobjeda Cavsa, Thuindera, Blazersa, Hawksa i 76ersa.

Derbi Istoène konferencije izmeðu Cavsa i Magica, pripao je gostima iz Clevelanda. Gosti su kontrolirali utakmicu u prve tri èetvrtine da bi se u zadnjoj malo opustili, te omoguæili domaæinima da ju dobiju sa rezultatom 25:14. Cavse su predvodili Lebron James sa 36 koševa, 8 skokova i 4 asistencije, te Mo Williams sa 28 koševa. Domaæine je predvodio Vince Carter koji je odigrao svoju prvu ovosezonsku utakmicu. Ubacio je 29 koševa, šut iz igre 11:23.  Dwight Howard odigrao je još jednu lošu utakmicu, ubacio je samo 11 koševa uz 7 skokova.

Sunsi su upisali i osmu ovosezonsku pobjedu, na domaæem terenu pobjedili su Hornetse sa 20 koševa razlike. Prvu èetvrtinu dobili su rezultatom 40:29, da bi do kraja utakmice samo održali steèenu prednost. Devetorica igraèa upisala je dvoznamenkasti broj koševa, a prednjaèio je Amare Stoudemire sa 21 košem i 6 skokova. Hornetse je predvodio Chris Paul sa 25 koševa i 6 asistencija.

U derbiju Zapadne konferencije Spursi su na domaæem terenu pobjedili Mavse. Neigranje njihovih ponajboljih igraèa Parkera i Duncana se gotovo da i ne osjeti. Spurse je do nove pobjede predvodio Richard Jefferson sa 29 koševa, 7 skokova i 4 asistencije. Kod Mavsa najefikasniji bio je Dirk Nowitzki sa 29 koševa, šut iz igre 9:27, uz 12 skokova.

Nakon utakmice Dirk Nowitzki je izjavio: “Pokušali smo pritisnuti Spurse snažnijom obranom u drugom poluvremenu, meðutim nismo uspjeli. Cijela ekipa odigrala je lošu obranu, a i ja sam forsirao pojedine šuteve.”

Bucksi su ostvarili domaæu pobjedu nad favoriziranim Nuggetsima. Domaæine je ponovno prevodio mladi Brandon Jennings sa 32 koša. Naš jedini predstavnik Roko Leni Ukiæ proveo je na terenu nešto više od 3 minute i pri tom se nije upisao  u nijednu statistièku rubriku.  Nuggetse je predvodio Carmelo Anthony sa 32 koša i 10 skokova.