Sve ekipe iz “Top 25” upisale nove pobjede

Juèer niti jedna ekipa iz Top 25 nije igrala, a noæas ih je 7 bilo na parketu. Sve su te ekipe ostvarile pobjede, iako neke teže od oèekivanog. Što se tièe hrvatskih igraèa, tek je jedan dobio nekoliko minuta na parketu.

NCAA, divizija I, 6.12.2011:

Syracuse (3) – Marshall 62:56
(Waiters 15p, Joseph 11p, 8sk; Tinnon 17p, 15sk)

Syracuse je na domaæem parketu favorit protiv veæine ekipa u ligi, a tako je bilo i u utakmici protiv Marshalla. Utakmica poèinje u izjednaèenom ritmu, ali kako je vrijeme odmicalo tako je Syracuse polako gradio svoju prednost i nakon 13 minuta igre imali su 10 poena viška (20:10), te do poluvremena prednost nešto i poveæali (31:18). Pet minuta prije kraja vodili su sa 16 poena razlike i nakon toga došlo je do lakšeg opuštanja što su gosti iskoristili tek za smanjenje zaostatka na konaènih 62:56.

Za treæu momèad lige odlièno je reagirao Dion Waiters koji je s klupe postigao 15 poena, a dobar je bio i Kris Joseph sa 11 poena i 8 skokova. Dennis Tinnon predvodio je poražene sa 17 poena i 15 skokova.

Marquette (11) – Washington 79:77
(Johnson-Odom 23p, Crowder 18p; Ross 19p, 9sk)

U Madison Square Gardenu odigrana je jedna od uzbudljivijih utakmica noæas. Neporaženi Marqutte, 11. momèad lige, slavio je protiv Washington 79:77, ali ipak se oèekivala njihova lakša i uvjerljivija pobjeda. Washington je snažno krenuo u susret i ubrzo imao prednost od 11:2. Ostatak prvog dijela proveli su u vodstvu i tek je u posljednjim minutama poluvremena Marquette uspio preokrenuti rezultat u svoju korist i otiæi na odmor sa 5 poena prednosti (37:32). Drugi dio igre bio je mnogo izjednaèeniji, svako malo ekipe su se mijenjale u vodstvu i susret je riješen tek u završnim sekundama. Terrence Ross ubacuje šut za dva poena 19 sekundi prije kraja za vodstvo Washingtona od jednog poena. Marquette u svom posljednjem napadu loptu šalje do Jae Crowdera koji ubacuje tricu i postavlja konaèan rezultat. Abdul Gaddy stigao je uputiti novi šut za tri poena, ali lopta nije prošla kroz obruè na razoèarenje svih igraèa i navijaèa Washingtona.

Darius Johnson-Odom ponovno je odigrao vrlo dobru utakmicu upisavši 23 poena, a dobar je bio i heroj susreta, Jae Crowder koji je susret završio sa 18 poena i 6 skokova te donio svom sveuèilištu osmu pobjedu sezone u osmom susretu. Za Washington je Terrence Ross ubacio 19 poena i uhvatio 9 skokova, dok je C.J. Wilcox postigao 15 poena.

Hrvati u NCAA ligi:

Od naših košarkaša tek je Miloš Kneževiæ dobio priliku zaigrati. U pobjedi svog Bradleya nad Northeasternom Kneževiæ je igrao 8 minute za koje je uspio postiæi 3 poena, uhvatiti 1 skok i ukrasti 1 loptu. Ovo je èetvrta pobjeda Bradleya ove sezone, a imaju i isto toliko poraza na svome kontu.