Saturday, April 27, 2024

Teksaški masakr u San Antoniju, Lebron odveo Cavse do pobjede

Cavaliersi su u prvoj utakmici lagano pobijedili Raptorse. Nije bilo nekih većih problema i James je s lakoćom uzeo prvu utakmicu. Još lakše do pobjede su došli nevjerojatni Rocketsi koji su dalekometnim šutevima razbili Spurse i pobijedili su na gostujućem terenu.

Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors 116:105 (1-0)

Cavaliersi su na najbolji mogući način otvorili seriju. Već u prvoj četvrtini su napravili veliku prednost, plus 12. No, Raptorsi su se vratili na samo dva razlike u drugoj četvrtini, 41:39. LeBron James i društvo ponovno pokreću seriju i na poluvrijeme odlaze s vodstvom 62:48. U trećoj četvrtini Raptorsi su došli na sedam razlike, ali onda je James ubacio tricu, pogodio dva plus jedan, opet pogodio tricu. Do kraja četvrtine Cavsi su uspjeli još više povećati svoju prednost i otišli su na kraju treću na čak plus 22. Tu nije bilo povratka za Raptorse. Do kraja utakmice uspjeli su samo smanjiti razliku na minus 11.

DeMar DeRozan (19p, 7sk)

San Antonio Spurs – Houston Rockets 99:126 (0-1)

Teksaški masakr. Rocketsi su razbili Spurse u San Antoniju u prvoj utakmici. Rocketsi su imali čak šest igrača s dvoznamenkastim brojkama, a ubacili su i 22 trice, 22 od 50 ispucanih. To je najviše ubačenih trica protiv Spursa u njihovoj povijesti doigravanja. Već u prvoj četvrtini Rocketsi su pokazali kako su raspoloženi. Imali su i do 15 poena prednost, ali četvrtinu su završili s plus 11. U drugoj četvrtini raspad sistema. Spursi su ubacili samo 16 poena, ukupno 39 na poluvremenu, dok su Rocketsi ubacili čak 35 u drugoj četvrtini. Točno 30 razlike na poluvremenu. Najbolji igrač Spursa, Kawhi Leonard završio je utakmicu s 21 poenom, šut 5-14. Rocketsi su imali jedno vrijeme i 39 poena razlike, nevjerojatna utakmica. Na kraju je Greg Popovich povukao startnu petorku, jer je prva utakmica bila gotova već na poluvremenu.