Thomas zabio 44 poena u pobjedi Celticsa, Curry pogodio 11 trica, Bullsi razbili Oklahomu

Bogata večer na NBA terenima. Celticsi su uspjeli doći do pete pobjede zaredom, a Thomas je opet imao odličnu četvrtu četvrtinu. Warriorsi su predvođeni Curryjem koji je ubacio 11 trica došli do nove pobjede. Bullsi su s 28 poena razlike pobijedili Thundere u Oklahomi. Cavaliersi su krenuli dobro u ovaj novi mjesec i ostvarili visoku pobjedu na Timberwolvesima.

Orlando Magic – Indiana Pacers 88:98

Pacersi su došli do četvrte pobjede zaredom. C.J. Miles je ubacio četiri od pet trica u pobjedi Pacersa. Uspio je stvoriti prostora za ostale igrače, pogotovo Thaddeusa Younga koji je uspio postići nekoliko mid-range šuteva. Paul George nije imao svoju večer, ali su tu bili ostali da mu pomognu.

Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 125:97

Cavaliersi su imali očajan prošli mjesec. Omjer 7-8, ali sad su krenulo svom snagom. U drugom poluvremenu riješili su Minnesotu i dopustili im samo 37 poena. Lagano su riješili utakmicu i pobijedili s 28 poena razlike.

Boston Celtics – Toronto Raptors 109:104

Pet pobjeda Celticsa zaredom. Isaiah Thomas je opet imao vrhunsku večer, a pogotovo vrhunsku posljednju četvrtinu u kojoj je postigao 19 od svoja 44 poena. Boston je na poluvremenu gubio 11 razlike, ali je u drugom poluvremenu preokrenuo svoju igru. U četvrtoj četvrtini na pogon Thomasa pobijedili su 32:19 i došli do pobjede.

Brooklyn Nets – New York Knicks 90:95

Carmelo Anthony nije imao dobru večer, ali su zato Porzingis ostali odigrali solidnu utakmicu i pomogli da Knicksi dođu do pobjede nad Netsima. Willy Hernangomez i Sasha Vujacic uz Porzingisa bili su glavni u povratku u utakmicu. Knicksi su izgubili u prvoj četvrtini 27:15, ali od tada su pobjeđivali u svakoj četvrtini i došli do 22 pobjede u sezoni.

Miami Heat – Atlanta Hawks 116:93

Deveta pobjeda Heata zaredom. Ruše sve pred sobom, a ovaj put su odigrali impresivnu utakmicu protiv Hawksa. Miami je na početku sezone izgledao očajno i činilo se kako će se boriti za prve pickove, ali kako trenutačno izgledaju imaju šanse i za doigravanje.

Detroit Pistons – New Orleans Pelicans 118:98

Zadnjih 17 minuta utakmice Pistonsi su nadigrali Pelicanse nevjerojatnim rezultatom 52:24. Kentavious Caldwell-Pope ubacio je rekord karijere, 38 poena i pomogao Pistonsima da dođu do 22 pobjede.

Dallas Mavericks – Philadelphia 76ers 113:95

Dallas Mavericksi su ove sezone najgora skakačka momčad u ligi. U ovoj utakmici imali su Salaha Mejrija pa je to izgledalo potpuno drugačije. Imali su rekordan broj skokova u ovoj sezoni 51, dok su 76ersi imali samo 39. Mejri je ubacio deset poena u četvrtoj četvrtini i Mavsi su pobjegli na 22 razlike. Do kraja utakmice Phila nije mogla ništa uraditi.

Phoenix Suns – Los Angeles Clippers 114:124

Nakon što su izgubili 46 poena razlike od Warriorsa, Clippersi su se vratili u život pobjedom nad Sunsima. Blake Griffin ubacio je 29 poena, treću utakmicu nakon povratka od ozljede. Zahvaljujući tricama Redicka i Feltona pred sam kraj utakmice, Clippersi su se uspjeli odvojiti i doći do pobjede.

Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 99:119

Marc Gasol radovao se susretu protiv Nikole Jokiće, ali nažalost Nikola zbog ozljede nije nastupio ni u ovoj utakmici. Gasol je zato ubacio 24 poena i Grizzliesi su lako došli do nove pobjede. Imali su 13 razlike na poluvremenu i to vodstvo nisu nikako ispuštali.

Utah Jazz – Milwaukee Bucks 104:88

Trener Jazzera Quin Snyder bio je jako nezadovoljan obranom u prvoj četvrtini kada su Jazzeri dopustili 27 poena. U iduće dvije četvrtine dopustili su samo 34 poena i to im je pomoglo da se odvoje i lako završe utakmicu.

Oklahoma City Thunder – Chicago Bulls 128:100

Druga impresivna pobjeda Bullsa zaredom. Ovaj put protiv Thundera na gostovanju uspjeli su ostvariti pobjedu s 28 poena razlike. Oklahoma je imala samo 38% šuta. Na kraju treće četvrtine Bullsi su imali vodstvo 94:73, do kraja su uspjeli još povećati tu razliku.

Golden State Warriors – Charlotte Hornets 126:111

Nova impresivna pobjeda Warriorsa. Krenuli su furiozno u utakmicu i u prvoj četvrtini ostvarili su vodstvo 41:21. Curry je pogodio 11 trica, nakon što je prošlu utakmicu odsjedio. Warriorsi su najbolja momčad lige i imaju omjer 42-7.