Tijesna pobjeda Pacersa, nedovoljna 42 poena Kevina Lovea

Sinoć je čak 26 NBA ekipa bilo u akciji u 13 odigranih susreta. Od zanimljivijih susreta Houston je u gostima uspio svladati Golden State, dok su Spursi na svome terenu slavili protiv Timberwolvesa unatoč 42 postignuta poena Kevina Lovea.

S novom pobjedom, rezultatom 117:110, San Antonio Spursi zadržali su priključak vrhu Zapadne konferencije. Sinoć su im u goste došli Minnesota Timberwolvesi te smo gledali atraktivnu utakmicu s velikim brojem poena, a na kraju su slavili Spursi zahvaljujući preokretu u zadnjoj četvrtini. Na kraju trećeg perioda imali su minus od devet poena, ali dvije i pol minute prije kraja, na pogon Tonyja Parkera i Manua Ginobilija, rade preokret i dolaze do 18. pobjede sezone.

Parker je susret završio s 29 poena i 6 asistencija, Ginobili je upisao 20 poena i 9 asistencija, dok je Tim Duncan statistiku popunio s 12 poena, 14 skokova i 8 asistencija. Najveću opasnost predstavljao im je Kevin Love, koji je zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena 8/9 ubilježio 42 koša, a uz to je uhvatio i 14 skokova. Vrlo dobar bio je i Nikola Peković s 18 poena i 11 skokova, ali izostao je veći učinak Kevina Martina, koji je ubacio 14 poena.

Houston Rocketsi uspjeli su na gostovanju svladati Golden State Warriorse i tako im zadati tek treći domaći poraz ove sezone. Imali su Rocketsi inicijativu tijekom cijelog susreta, ali domaćini su u posljednjoj četvrtini u tri navrata uspjeli izjednačiti rezultat, ali nikako nisu uspjeli prijeći u vodstvo i “prelomiti” susret na svoju stranu. Na kraju smo gledali završnicu slobodnih bacanja, u kojoj su Rocketsi pogodili 9 od 10 pokušaja i tako izborili vrijednu pobjedu.

Rocketse je s 26 poena i 9 asistencija predvodio James Harden, 23 poena upisao je Chandler Parsons, a 18 poena i 11 skokova Dwight Howard. Najbolji kod Warriorsa bio je David Lee s 23 poena i 10 skokova, Harrison Barnes upisao je 20 poena i 12 skokova, a Stephen Curry također 20 poena uz 9 asistencija. Za pobjedu im je nedostajao šut za tri poena, koji je na ovoj utakmici bio slabih 27% (6/22).

Trenutno najbolja momčad lige, Indiana Pacersi, upisali su novu pobjedu, svoju 20. u sezoni i zadržali svoju dvoranu neosvojivom i dalje. Bobcatsi su ih namučili i neizvjesnost je trajala do kraja, ali ipak su igrači Indiane slavili s 99:94. Dvije minute prije kraja Al Jefferson pogodio je šut za smanjenje zaostatka Bobcatsa na samo dva poena, ali do kraja utakmice više nisu postigli niti jedan poen, dok su Pacersi pogađali svoja slobodna bacanja i tako došli do pobjede. Slabu utakmicu odigrao je Paul George s 10 poena (šut 2/12), ali zato je na visokoj razini bio Lance Stephenson s 20 poena, 11 skokova i 7 asistencija. Najbolji Bobcat bio je Jefferson s 21 poenom i 9 asistencija.

Oklahoma je bez problema, rezultatom 122:97, svladala Los Angeles Lakerse na svome parketu. Bila je ovo zanimljiva utakmica budući da su svi razigravači Lakersa ozlijeđeni, pa je često na poziciji “jedinice” igrao Kobe Bryant, koji je ukupno upisao 4 poena, 13 asistencija i 7 izgubljenih lopti. S druge strane najviše problema im je zadavao sjajni Kevin Durant koji je upisao 31 poen iz samo 13 šuteva (šut iz igre 10/13). Tome je pridodao i 8 skokova te 5 asistencija, dok je Russell Westbrook upisao 19 poena, 12 asistencija i 8 skokova.

Jedini produžetak večeri vidjeli smo u Atlanti, gdje su domaćini uspjeli svladati Wizardse rezultatom 101:99. Wizardsi su šest minuta prije kraja regularnog dijela gubili s 11 poena razlike, ali do kraja su primili samo četiri poena, što im je omogućilo da izbore produžetak. Ondje je Trevor Booker pogodio atraktivno polaganje sekundu prije kraja za 99:99, ali je Al Horford nakon minute odmora dobio loptu pod obručem i odmah poentirao sa zvukom sirene za pobjedu. Horford je susret završio s 34 poena i 15 skokova, dok je najbolji kod Wizardsa bio Booker s 24 poena i 14 skokova.

Od ostalih utakmica možemo izdvojiti pobjedu Clevelanda nad Orlandom 109:100. Za Cavse je 31 poen ubacio Kyrie Irving, dok je na drugoj strani Victor Oladipo upisao 26 poena. Boston je na svome terenu svladao Knickse s 90:86 zahvaljujući 19 poena Jareda Sullingera i 18 poena Courtneya Leeja, dok Knicksima nije pomoglo 26 poena Carmela Anthonyja ni 22 poena Andreje Bargnanija. Netsi su bez ozlijeđenog Brooka Lopeza izgubili od Detroita 103:99, a sjajne utakmice za Pistonse odigrali su Andre Drummond (22 poena, 13 skokova) i Greg Monroe (22 poena, 11 skokova).

Pelicansi su na svome terenu nadigrali Grizzliese sa 104:98 zahvaljujući odličnoj utakmici Erica Gordona koji je upisao 25 poena uz šut iz igre 10/12. Bullsi su tricom Mikea Dunleavyja pet sekundi prije kraja svladali Buckse 91:90 uz odličnu partiju Joakima Noaha koji je zabio 21 poen uz 18 skokova i 5 asistencija. Utah igra sve bolje u posljednje vrijeme, a to su dokazali i pobjedom protiv Denvera 103:93. Do slavlja ih je vodio Gordon Hayward s 30 poena i 13 skokova. Rudy Gay debitirao je u dresu Kingsa, ali njegova ekipa izgubila je od Phoenix Sunsa 116:107. Goran Dragić ubacio je 29, a Eric Bledsoe 28 poena za pobjednike, dok je Gay u debiju ubacio 24 poena, a prvo ime Kingsa bio je Isaiah Thomas s 29 poena i 6 skokova.