Triler utakmica Cavaliersa i Pacersa, Stephen Curry briljirao u pobjedi Warriorsa

Celticsi su upisali 50. pobjedu u sezoni. Ponovno drže prvo mjestu, pola utakmice ispred Cavsa. Spursi su na domaćem terenu bili bolji od Jazza, Hornetsi su iznenadili Thundere u Oklahomi, Russell Westbrook je ponovno imao triple-double. Warriorsi su se poigrali s Wizardsima, a Rocketsi su bez Hardena prekinuli niz od tri poraza.

New York Knicks – Boston Celtics 94:110

Boston Celticsi i dalje su na prvom mjestu, a ovom pobjedom su ostvarili 50. pobjedu u sezoni. Celticsi su u ovoj utakmici lagano riješili Knickse, imali su savršeno izbalansirane učinke i startnih igrača i igrača s klulpe. Svi su podjednako doprinijeli. Knicksima je ovo bio 20. poraz kod kuće. Isaiah Thomas prvi put igra u karijeri u momčadi koja ima 50 pobjeda, a u srijedu idu na potvrdu tog prvog mjesta jer igraju susret protiv Cleveland Cavaliersa.

San Antonio Spurs – Utah Jazz 109:103

Spursi su upisali 30. pobjedu kod kuće. Predvodio ih je opet sjajni Kawhi Leonard koji je imao 25 poena i sedam asistencija. U trećoj četvrtini su Spursi stvorili dvoznamenkastu prednost. Dvije minute prije kraja susreta Jazzeri su napravili 10:0 seriju i bilo je 102:98 za Spurse. Leonard je onda odradio fantastičan posao u obrani blokirajući Rudyja Goberta i poslije toga su Spursi mirno priveli susret kraju.

Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies 108:103

Nakon dvije pobjede zaredom Grizzliesi su upisali poraz. Lakersi su prekinuli niz od četiri poraza zaredom. Mike Conley je predovio goste s 20 poena i 12 asistencija, ali je promašio ključnu tricu za izjednačenje šest sekundi prije kraja utakmice. Memphis sada zaostaje 1 ½ utakmicu za Oklahoma City Thunderima koji drže šesto mjesto. Lakerese je predovio D’Angelo Russell koji je imao 28 poena.

Oklahoma City Thunder – Charlotte Hornets 101:113

Hornetsi su upisali vrlo važnu pobjedu na gostovanju u Oklahomi protiv Thundera s kojom su ostali i dalje u borbi za doigravanje. Russell Westbrook je upisao šesti triple-double zareodm, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Westbrook je upisao 40. triple-double u sezoni i fali mu još samo jedan kako bi se izjednačio s Oscarom Robertsoom za najviše u jednoj sezoni. Kemba Walker je predvodio Hornetse s 29 poena, a odličnu večer je imao i Frank Kaminsky koji je ubacio 18 poena.  Hornetsi su odigrali odičnu treću četvrtinu u kojoj su dopustili samo 16 poena Thunderima.

Thunder:
Russell Westbrook (40p, 13sk, 10as, 3ukr, 8izg)

Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks 105:109

Nakon tri pobjede zaredom Bucksi su doživjeli poraz. Harrison Barnes je odigrao jako dobru utakmicu i u četvrtoj četvrtini je ubacio 15 od 31 poen koliko je ubacio u utakmici. Ubacio je deset slobodnih bacanja u četvrtini, tricu i šut za dva. Mavsi su koristili sjajne izgubljene lopte Bucksa. Mavericksi su prekinuli niz od četiri poraza zaredom.

Bucks:
Giannis Antetokounmpo (31p, 15sk, 9as, 4ukr)

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 113:105

Raptorsi su i dalje bez Kyle Lowryja, ali u ovoj utakmici kompletna momčad je odigrala dobar susret. DeMar DeRozan je u ovoj utakmici ubacio samo 17 poena, ali je imao rekord sezone s devet asistencija. 3:49 prije kraja Raptorsi su imali i 17 poena razlike, ali Sixersi su ubacili idućih 11 poena. No, Jakob Poeltl je zakucao 13 sekundi prije kraja i to je bio kraj za Sixerse.

New Orleans Pelicans – Chicago Bulls 110:117

Bullsi se još bore za doigravanje. Jimmy Butler je odigrao fantastičnu utakmicu u kojoj je ubacio 39 poena. Ubacio je 14 od 26 upućenih šuteva i Bullsi su pobijedili svoju četvrtu utakmicu zaredom i sada trenutačno zauzimaju sedmo mjesto. Jako dobar s klupe je bio i Bobby Portis koji je imao 21 poen, a ubacio je šest od svojih sedam šuteva. Tri minute prije kraja Bullsi su imali 13 poena razlike, Pelicansi prave seriju 7:0, ali Bullsi su uspjeli izdržati.

Brooklyn Nets – Atlanta Hawks 91:82

Novi poraz Hawksa protiv Netsa kojima je ovo bila druga pobjeda zaredom i 18. u sezoni. Brook Lopez je odigrao jako dobru utakmicu  i ubacio je 29 poena. Paul Millsap se vratio nakon sedam utakmica koje je propustio, ali nije uspio pomoći Hawksima. Trenutačno drže šesto mjesto u konferenciji, al ii to do kraja mogu upropastiti.

Miami Heat – Denver Nuggets 113:116

Nuggetsi ne žele odustati od doigravanja. Miami je upisao drugi poraz zaredom. Danilo Gallinari je imao 29 poena, a Nikola Jokić je ima double-double. Jako važna pobjeda koja im je trebala kako bi ostali u utrci za doigravanje. Pred kraj utakmice Miami je bio samo na jedan razlike, ali Gallinari je ubacio dva šuta zaredom i Nuggetsi su pobjegli na šest razlike.