Triple-double (40/10/10) Hardena u pobjedi Rocketsa, Warriorsi bez problema protiv Bucksa

James Harden i Russell Westbrook odigrali su odlične utakmice u pobjedama svojih momčadi. Golden State Warriorsi su lako pobijedili Buckse, a Memphis je na domaćem terenu svladao Spurse. Cleveland Cavaliersi su odmarali svoje igrače, Clippersi su to iskoristili i uvjerljivo slavili.

Oklahoma City Thunder – Sacramento Kings 110:94

Bez obzira na to što Russell Westbrook nije imao triple-double, Thunderi su upisali visoku pobjedu. Thunderi su došli do pete pobjede zaredom. Russellu su nedostajala dva skoka kako bi upisao pet zaredom triple-double. Ovo im je bila 40. pobjeda u sezoni. Tek pred kraj susreta Thunderi su uspjeli prelomiti ovaj susret i mirno završiti utakmicu. Nakon dvije pobjede zaredom Kingsi su upisali poraz.

Thunder:
Russell Westbrook (28p, 8sk, 10as, 4ukr, 7izg)

Atlanta Hawks – Portland Trail Blazers 97:113

Portland je sjajno ušao u utakmicu. Imali su prednost od 22 poena u prvoj četvrtini i tu prednost do kraja utakmice nisu ispustili. Blazers i dalje pokušavaju doći do doigravanja. Ovo je bio treći poraz Hawksa zaredom i sada su na petom mjestu s tri utakmice zaostatka za četvrtim Raptorsima. Hawksi su u ovoj utakmici dva puta dolazili na 11 razlike, ali to je bilo najbliže što su mogli doći. Blazersi su upisali drugu pobjedu zaredom.

Charlotte Hornets – Washington Wizards 98:93

Hornetsi imaju jako malo šanse za doigravanje, ali to ne mora značiti da trebaju odustati. U sjajnom utakmici bili su bolji od Wizardsa. Cody Zeller je s 19 poena pomogao Hornetsima prekinuti niz od tri poraza zaredom. Još imaju 13 utakmica do kraja, a za osmim mjestom kojeg drži Miami zaostaju četiri utakmice. Hornetsi su protiv Wizardsa igrali dobru obranu. Dopustili su im samo 37% šuta iz igre. Minutu prije kraja Kemba Walker je pogodio ključnu tricu za vodstvo 93:86. Onda je Bradley Beal pogodio tricu i ukrao loptu te zakucao. Marco Belinelli je pogodio samo jedno slobodno bacanje, Beal je imao šansu za povratak, ali je promašio tricu.

Los Angeles Clippers – Cleveland Cavaliers 108:78

Cavaliersi su odmarali svoje glavne igrače. LeBron James, Kyrie Irving i Kevin Love su odmarali. Clippersi su to iskoristili i ostvarili visoku pobjedu. Onda su i oni svoje startere odmarali u četvrtoj četvrtini. Cavsi su u prvom poluvremenu ubacili samo 31 poen. Nakon loše prve četvrtine koja je završila 16:14 za Cleveland, Clippersi su u drugoj napravili veliku prednost. Do kraja utakmice su čuvali tu prednost, a reserve su u četvrtoj četvrtini povećali još više razliku.

Chicago Bulls – Utah Jazz 95:86

Bullsi imaju jednu čudnu sezonu. Previše problema izvan terena, ali i na samom terenu. Ostali su bez Dwyane Wadea do kraja sezone. Bobby Portis je upisao 22 poena, što je njegov rekord karijere. Denzel Valentine je imao svoj prvi double-double i oni su bili pomoć koju je Jimmy Butler očajno trebao ako i dalje žele ući u doigravanje. Odličnom četvrtom četvrtinom Bullsi su ostvarili prednost od devet poena. Bullsi sada zaostaju 1,5 utakmica za Miamijem.

Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs 104:96

Trener Memphisa David Fizdale ponovno je počeo koristiti obranu kao glavni dio svoje igre. Sada imaju četiri pobjede zaredom, nakon što su bili u krizi u kojoj su imali pet poraza zaredom. Mike Conley je protiv Spursa upisao 19 poena, sedam skokova i šest asistencija. Spursi su imali 15 izgubljenih, a Memphis je i dobro čuvao tricu. Spursi su šutirali za tri devet od 28. Pet minuta prije kraja Memphis je imao vodstvo 89:86. Napravili su seriju 9:1 i osigurali su pobjedu.

Denver Nuggets – Houston Rockets 105:109

James Harden nije htio dopustiti Rocketsima da dođu do dva poraza zaredom. U pobjedi nad Nuggetsima upisao je novi triple-double. Imao je 40 poena, deset skokova i deset asistencija. Rocketsi su u ovoj utakmici pogodili samo pet trica. U dvije utakmice zaredom Harden ima 81 poen, 25 skokova i 21 asistenciju. Denver je na osmom mjestu, ali ovim porazom dopustili su protivnicima da im se približe. U ovoj utakmici Nuggetsi su promašili 18 polaganja.

Golden State Warriors – Milwaukee Bucks 117:92

Stephen Curry i Klay Thompson su bili raspoloženi u ovoj utakmici. Curry je ubacio 28, Thompson 21 poen. U drugoj četvrtini napravili su veliku prednost. Tu četvrtinu su pobijedili rezultatom 36:15. To im je bilo dovoljno za kontroliranje utakmice. Bucksima je ovo poraz nakon dvije pobjede zaredom, dok su Warriorsi upisali drugu pobjedu zaredom s 25 ili više poena razlike.