Triple-double Hardena u pobjedi Rocketsa, Šarić rekordom karijere odveo 76erse do slavlja

Rocketsi su predvođeni Hardenom bili bolji od Cavsa, Celticsi su se igrali s Bullsima u Bostonu, a Dario Šarić je imao rekord karijere u poenima protiv Lakersa.

Boston Celtics – Chicago Bulls 100:80

Celticsi su se u ovom susretu poigrali s Bullsima. Već u prvom poluvremenu su riješili pitanje pobjednika. Bullsi su u prvom poluvremenu bacili samo 26 poena. U drugom poluvremenu pokušali su se vratiti, ali nisu imali rješenja za napad Bostona. Bullsima je ovo peti poraz zaredom. Navijači i igrači su se zabavljali susret, a Boston je predvodio Isaiah Thomas koji je ubacio 22 poena.

Brooklyn Nets – New York Knicks 120:112

U gradskom derbiju Knicksi su izgubili od najgore momčadi lige, Brooklyn Netsa. Netsi su imali veliko vodstvo na poluvremenu. 18 poena razlike, Knicksi su pokušali napraviti povratak, ali nisu uspjeli. Brook Lopez u svom povratku je imao 25 poena. U prvom poluvremenu Netsi su šutirali 14-20 za tri. Imali su 22 poena prednosti u trećoj četvrtini. Carmelo Anthony je u utakmici prešao granicu od 10 000 u dresu Knicksa.

Indiana Pacers – Miami Heat 102:98

Miami je ovaj susret igrao bez Gorana Dragića. Pred kraj susreta Miami je gubio 93:85. 3:24 Dion Waiters je pogodio za vodstvo Miamija. Poslije toga Indiana je odgovorila serijom 6:0 i tako su završili niz Miamija od četiri pobjede zaredom.

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 101:110

Potrland je predvođen Damianom Lillardom uspio pobijediti Sunse i tako ostati u utrci za doigravanje. Lillard je ubacio 39 poena od toga 28 u prvom poluvremenu. Jusuf Nurkić je imao double-double. McCollum i Lillard su pogodili šuteve minutu prije kraja. Tako su pobjegli na devet razlike i osigurali pobjedu.

Houston Rockets – Cleveland Cavaliers 117:112

Predvođeni Jamesom Hardenom koji je imao triple-double Rocketsi su na domaćem terenu ostvarili pobjedu protiv trenutačnih prvaka. U posljednjih devet utakmica Cavaliersi su skupili šest poraza. U trećoj minuti Cavsi su imali vodstvo od deset razlike, ali onda su Rocketsi imali seriju 18-7. Sedam minuta prije kraja susreta Cavsi su imali vodstvo, a onda su Rocketsi ubacili sedam poena zaredom i odvojili se.

Los Angeles Lakers – Philadelphia 76ers 116:118

Dario Šarić je ubacio rekord karijere u utakmici protiv Lakersa. Imao je 29 poena u pobjedi. Lakersi su imali veliki zaostatak, ali Jordan Clarkson je imao utakmicu karijere. Ubacio je 30 poena i osam dodavanja s klupe. Dario Šarić je pogodio jedno slobodno bacanje četiri sekunde prije kraja. Lakersi nisu imali timeout i sa zvukom sirene s polovice terene promašili su šut za pobjedu.