Noæas je odigranih tek 12 susreta na sveuèilišnima parketima, meðu kojima su tek u jednoj sudjelovale ekipe iz popularnog izbora Top 25 škola u Americi. U dvoboju izmeðu Connecticuta i Harvarda slavili su igraèi UConna sa uvjerljivijih 14 poena razlike. Sveuèilišta gdje igraju i naši predstavnici danas nisu nastupali.

NCAA, divizija 1, 8.12.2011:

Connecticut – Harvard 67:53
(Lamb 18p, 7sk, Casex 12p, 5sk)

Domaæi košarkaši su na krilima mladog Jeremyja Lamba (18 poena) došli do osme pobjede u devet odigranih. Isti skor sada imaju i njihovi noæašnji protivnici, košarkaši Harvarda koji su se dobro odupirali u prvom djelu susreta.

Prvo veæe odvajanje domaæina je bilo pet minuta prije kraja prve èetvrtine, kada su pobjegli na 28:19, meðutim gosti su uspjeli zatvoriti poluvrijeme nizom 9-2, odnosno 30:28. Meðutim u nastavku su domaæini iskoristili u prvom redu kvalitetniju unutrašnju igru gdje igraèi Harvarda nisu imali previše rješenja te 12 minuta prije kraja otišli na nedostižnih 47:31.

Centar Connecticuta, Andre Drummond je pridodao 12 poena, dok je Ryan Boatright ubacio 11 poena. Na drugoj strani je Kyle Casey odgovorio sa 12 poena i 5 skokova.

Kansas State – West Virginia 80:85
(McGruder 20p; Jones 30p, 12sk)

Najnapetija utakmica veèeri odigrana je u Kansasu gdje je domaæin morao potpisati poraz protiv West Virginije nakon dva produžetka. Utakmica je bilo iznimni izjednaèena te niti jedna ekipa nije ostvarila nešto veæu prednost tijekom cijelog susreta. Gostujuæi igraè, Kevin Jones pogodio je tricu 16 sekundi prije kraja za 64:64 i odlazak u prvi produžetak. Ondje su gosti uglavnom imali prednost ali 9 sekundi prije kraja Rodney McGruder pogaða šut i odlazi se u novih 5 dodatnih minuta. Ondje Kansas ne uspijeva pogoditi koš posljednje 2 minute utakmice te gosti upisuju veliku pobjedu.

Kevin Jones bio je prvo ime pobjednièke momèadi sa 30 poena i 12 skokova, dok je 24 poena ubacio Darryl Bryant. Kansas je sa 20 poena predvodio Rodney McGruder.

Ovo je peta pobjeda West Wirginije u sedmom susretu sezone, dok je Kansas ovime doživio svoj prvi poraz, a na kontu ima takoðer 5 pobjeda.