Tuesday, April 23, 2024

Ukiæeva 4 koša u pobjedi Bucksa

Momèad hrvatskog košarkaškog reprezentativca Roka Lenija Ukiæa, Milwaukee Bucksi, upisala je i prvu pobjedu u tri odigrane utakmice u sklopu NBA predsezone.

Sinoæ su Bucksi pobijedili na domaæem terenu Chicago Bullse 98-86, a Ukiæ je dobio priliku na parketu provesti deset minuta i za to je vrijeme upisao 4 koša (dvice 0-1, trice 1-2, sl. bacanja 1/2) i 5 asistencija.

Hakim Warrick je predvodio ujednaèenu momèad Bucksa s 13 koševa i 8 skokova, dok su po 12 koševa zabili Andrew Bogut i Carlos Delfino. Kod Bullsa je najuèinkovitiji bio James Johnson s 14 koševa i 7 skokova.

Jedni od najveæih favorita za osvajanje NBA prstena ove sezone, Cleveland Cavaliersi, upisali su i drugu predsezonsku pobjedu u isto toliko utakmica na gostovanju kod Charlotte Bobcatsa 102-96.

LeBron James na parketu je proveo tek 17 minuta i za to je vrijeme ubacio 11 koševa uz 5 asistencija, dok je Shaquille O’Neal za 18 minuta u igri ostvario uèinak od 12 koševa i 4 skoka. Ipak, niti jedna od najveæih zvijezda Cavsa nije ponijela epitet najboljeg strijelca momèadi, veæ je ta èast pripala J.J. Hicksonu, strijelcu 15 koševa.

Na kraju kažimo i da je utakmica Phoenix Sunsa i Golden State Warriorsa odigrana na otvorenome, u Indian Wells Tennis Gardenu. Pobijedili su na kraju Warriorsi 104-101, a èovjek s klupe Anthony Morrow predvodio je Warriorse s 30 koševa. Na èelu šestorice dvoznamenkastih igraèa Sunsa s dvocifrenim brojem koševa bio je Channing Frye (19).