Unstop-A-Bulls Game 55

25/02/1996 – Chicago Bulls-Orlando Magic

Prva od ukupno tri utakmice zaredom gdje je naš košarkaški dragulj Toni Kukoč zabio 20 ili više poena. Prvi su misu platili Shaquille O’Neal i Penny Hardaway, finalisti iz sezone 94/95 i momčad koja će Bullse dočekati u finalu Istoka te godine. Bullsima je ovo bila prva utakmica od šest u nizu što su igrali u United Centru. Nakon drugog mjeseca gdje su odigrali čak 10 gostujućih utakmica u nešto više od 20 dana, ovo je bio zasluženi odmor.

Kuki rastavlja Orlando, tada drugu najbolju momčad Istoka, na proste faktore. 24 poena za 23 minute, šut 8/11, tricu je šutirao 6/8, što mu je bio rekord karijere po broju pogođenih dalekometnih šuteva u jednoj utakmici.

Kukoč je u sezoni 95/96 14 puta zabio 20 ili više poena, a većinu tih utakmica je odigrao u drugom dijelu sezone, dok je vrhunac stigao kroz 3. i 4. mjesec kada je, u razmaku od 13 utakmica, imao prosjek od 20 poena, 5 skokova i 5 asistencija uz fantastične šuterske brojke, ali o tom-potom.

Bullsi su protiv Orlanda odigrali odličnu završnicu utakmice i u zadnjih 12 minuta potpuno nadigrali protivnika rezultatom 37:21.

Shaq i Penny, jedan od najboljih dueta svih vremena, zabili su ukupno 57 poena u ovom susretu, ali ipak nedovoljno za pobjedu protiv Bullsa koji su ih uništili u zadnjoj četvrtini.

Jordan (23 poena, šut 8/19) i Pippen (14 poena, šut 5/18) nisu bili raspoloženi, ali ostatak ekipe je dodao gasa i na kraju je bilo lijepih 20 razlike u korist domaćina (111:91). Rodman je ponovno bio fantastičan; 7 poena i 17 skokova, od toga 9 u napadu, za 31 minutu.