Unstop-A-Bulls Game 57

27/02/1996 – Chicago Bulls-Minnesota Timberwolves

Drugi i posljednji susret te sezone protiv rookieja Kevina Garnetta i Minnesota Timberwolvesa. Bullsi su ih u prvom susretu sezone, 11 dana prije, u hladnoj Minnesoti svladali u egal utakmici koju su presudili Jordan i Pippen fantastičnim predstavama.

Bila je to još jedna ”dosadna” pobjeda Bullsa u kojoj su protivnika slomili u zadnjih 12 minuta (38:23), isto kao zadnju utakmicu protiv Orlanda kada su zadnju dionicu dobili rezultatom 37:21.

Kukijeva druga utakmica zaredom s 20+ poena. Vukovima je zabio 23 za 28 minuta, a pobrinuo se i za potez utakmice, trojku s 10 metara na kraju poluvremena.

Iako su Bullsi začuđujuće dugo lomili goste iz hladne Minnesote, na kraju je to ponovno bila pobjeda na čijoj su tronu sjedili Jordan (35 poena, 6 skokova, 7 asista), Rodman (8 poena, 24 skoka, 10 skokova u napadu) i naš dragulj Toni Kukoč (23 poena, šut 8/11). Današnji trener Warriorsa Steve Kerr odigrao je savršenu utakmicu, zabio je 13 poena šutirajući 3/3 iz igre, 1/1 s trice i 6/6 s linije slobodnih bacanja.

Bullsima je ovo bila jubilarna 50. pobjeda u sezoni, uz samo 6 poraza.