Unstop-A-Bulls Game 69

28/03/1996 – Chicago Bulls-Atlanta Hawks

Nakon šokantnog poraza protiv Toronto Raptorsa u Kanadi, Bullsi su se vratili u Chicago i imali čak 4 dana odmora. U United Centru su ugostili Atlanta Hawkse, playoff ekipu Istoka s kojima su odigrali tri utakmice prije ovog okršaja i slavili u sve tri (127:108, 95:93, 96:91).

Zadnja utakmica sezone između dva rivala s Istoka otišla je glatko na stranu domaćina u novoj vrhunskoj napadačkoj predstavi najbolje momčadi svih vremena. Trokut je ponovno radio savršeno (32 asistencije na 45 pogođenih šuteva), klupa je zabila 40 poena, a startna petorka je predvođena Tonijem Kukočem riješila posao u prvom poluvremenu.

Osim što je zabio 24 poena i bio najbolji strijelac Bullsa, Kukoč je imao i potez utakmice, predivno backdoor dodavanje za Pippena.

Kuki je ponovno, zbog suspenzije Dennisa Rodmana, bio u startnoj petorci i odigrao je novu vrhunsku utakmicu. Za točno 30 minuta je zabio 24 poena šutirajući 10/12 iz igre i 4/4 s trice. U zadnjih osam utakmica Splićanin je imao 20/5/6 brojke šutirajući 55 posto iz igre i 39 posto s trice. Četiri puta je zabio 20 ili više poena, a trpati je nastavio sve do sredine travnja.

Bullsi su na kraju slavili rezultatom 111:80 protiv Hawksa koji su iz polja šutirali očajnih 24/74, skupili su samo 9 asistencija i 20 izgubljenih lopti. To vam Bullsi naprave kad imaju 4 dana odmora.

Ovom pobjedom Bullsi su stigli do omjera 61-8.