Unstop-A-Bulls Game 72

04/04/1996 – Chicago Bulls-Miami Heat

Nakon pobjede protiv Miami Heata u gostima uz odlična izdanja Jordana i Pippena, momčad s Floride je samo dva dana nakon došla u goste Bullsima u United Centar.

Bila je to nova izvanserijska partija dueta Jordan-Kukoč koji su krajem regularne sezone doslovno sami vodili Bullse. U ovom susretu su bili jedina dva igrača Bullsa s dvocifrenim brojem poena.

Iako je Kukoč u NBA karijeri imao boljih i kompletnijih predstava, ovaj susret protiv Heata mu je ostao rekord karijere po broju poena u najjačoj ligi svijeta. Kuki je za 38 minuta na parketu zabio 34 poena, uz 4 skoka i 4 asistencije šutirajući 12/21 iz igre, 3/9 s trice i 7/8 s linije slobodnih bacanja.

Rekord NBA karijere Tonija Kukoča po broju poena, 34 protiv Miami Heata, te godine 6. najbolja obrana lige.

Jordan je, vjerovali ili ne, odigrao još bolji susret; za 41 minutu zabio je 40 poena, uz 3 skoka, 7 asistencija, 4 ukradene lopte i 2 blokade.

Michael je u sezoni 95/96 devet puta zabio preko 40 poena, a Bullsi su u tim utakmicama ostvarili omjer 8-1.

Bullsima je ova pobjeda protiv Heata (100:92) bila četvrta utakmica regularne sezone protiv Mourninga i društva, a ostvarili su omjer 3-1. Zadnje tri utakmice su završile rezultatom 102:80, 104:113 i 110:92.

Ekipi iz Windy Cityja je ovo bila 44. pobjeda kod kuće zaredom, a taj niz će u povijesti ostati zabilježen sve do ove sezone kada su ih skinuli Warriorsi (zaustavljeni nakon 54 uzastopne pobjede zaredom) i Spursi (trenutno na 48 pobjeda zaredom).